The North Face Nowa kolekcja
Ida Klupś na Akademickich Mistrzostwach Świata w Innsbrucku
Źródło: Akademicka Reprezentacja Polski Facebook

AMŚ: Kupś piąta w prowadzeniu, troje Polaków w boulderowych półfinałach

Ósma po eliminacjach, szósta po półfinałach Ida Kupś o jedno miejsce poprawiła swoją pozycję w finale konkurencji na prowadzenie w rozgrywanych w Innsbrucku Akademickich Mistrzostwach Świata we Wspinaczce Sportowej, plasując się ostatecznie na 5. miejscu.

Absolutnie bezkonkurencyjna była Japonka Kume Nonoha, która nie dała żadnych szans rywalkom. Za nią na podium stanęła Amerykanka Melina Constanza, a trzecie miejsce przypadło także Japonce – Ryu Nakagawa.

Niestety, w finale męskiej konkurencji na prowadzenie zabrakło Polaków. Jedyny nasz zawodnik w półfinale Olaf Malinowski zajął 17. miejsce i nie awansował do finału. Wcześniej w eliminacjach odpadł drugi z Polaków – Bartłomiej Podlewski, który niestety zaliczył falstart.

Podium męskich finałów w prowadzeniu:

  1. Hidemasa Nishida (Japonia)
  2. Taisei Homma (Japonia)
  3. Sohta Amagasa (Japonia)

Wczoraj rozpoczęły się eliminacje w konkurencji boulderowej. Trójka Polaków uzyskała awans do dzisiejszych półfinałów. Najwyżej w klasyfikacji po eliminacjach jest Olaf Malinowski, który startuje z 13. pozycji. Nasze Panie w eliminacjach uzyskały odpowiednio 14. – Ida Kupś i 20. miejsce – Natalia Kałucka.

Trzymamy kciuki za naszych zawodników!

Przypominamy, że Polska wyjedzie z Mistrzostw na pewno z dwoma medalami: złotym Aleksandry Kałuckiej i brązowym jej siostry Natalli, wywalczonymi w konkurencji na czas.

Dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem Akademickich Mistrzostw Świata w Innsbrucku. Odbędą się półfinały i finały w boulderingu.

Źródło: Akademicka Reprezentacja Polski, IFSC

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówKatya Lipka na Mount Everest 21 lipiec 2022
Lilianna Błazenek
Rosyjska alpinistka wywiesza ukraińską flagę na Mount Everest: nepalski rząd nie jest zadowolonyNepalski rząd odmówił wydania certyfikatu zdobycia szczytu rosyjskiej alpinistce i blogerce Katyi Lipce, wskazując na jej „samozwańczą...
Projekt Cimbing4Climate 28 listopad 2022
Lilianna Błazenek
82 alpejskie szczyty w 78 dni – w ważnym celuPodczas gdy wielu alpinistów chwali się zdobyciem wszystkich 82 alpejskich czterotysięczników, zaledwie garstce udało się to zrobić podczas...
Podium kobiet w konkurencji na czas na zawodach PŚ w Edynburgu 12 wrzesień 2022
Lilianna Błazenek
PŚ w Edynburgu: siostry Kałuckie znów nie zawiodły!Rozgrywany w miniony weekend w Edynburgu Puchar Świata w prowadzeniu i na czas przyniósł kolejne sukcesy naszych zawodniczek. W finale sprintów...
Wspinaczka 10 maj 2022
Marcin Kowalik
Uprząż Wild Country Mission. Idealna w góryDzięki uprzejmości Salewa miałem możliwość testowania nowej uprzęży Wild Country MISSON. Brytyjska marka zawsze kojarzyła mi się ze...
Nirmal Purja na Mount Everest 24 maj 2022
Lilianna Błazenek
Nirmal Purja bije kolejne rekordy w Himalajach!Nirmal Purja, nepalski wspinacz i himalaista, nie przestaje zaskakiwać i łamie kolejne bariery w Himalajach.
Puchar Świata w Morioce 20 październik 2022
Lilianna Błazenek
Ostatnie rozdanie w tegorocznym Pucharze Świata: dwubój w MorioceDziś w Morioce rozpoczynają się ostatnie zawody w tegorocznym Pucharze Świata we wspinaczce sportowej. Zawodnicy powalczą tym razem w dwuboju...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje