The North Face Nowa kolekcja
Kristin Harila w projekcie #Bremont14Peaks
Źródło: Kristin Harila instagram

Kristin Harila: kontuzjowana, ale gotowa na kolejny ośmiotysięcznik

W zeszłym tygodniu Kristin Harila zdobyła szczyt swojego siódmego ośmiotysięcznika – Nanga Parbat (8126 m n.p.m.), tym samym z sukcesem rozpoczynając drugą część swojego projektu #Bremont14Peaks. Jednak ambitne plany zakładające jak najszybsze wejście na wszystkie czternaście ośmiotysięczników musiały ulec modyfikacji.

W środę, sześć dni po zdobyciu Nanga Parbat, Kristin Harila wciąż była w Skardu. Ponieważ zamierza w tym sezonie wspiąć się na wszystkie pięć ośmiotysięcznych szczytów Pakistanu, liczy się każdy dzień. Jednak niespodziewane problemy zatrzymały norweską himalaistkę i ekipę 8k Expedition. Na początku tego tygodnia nie tylko pogoda nie była sprzyjająca, ale przede wszystkim Harila potrzebowała czasu na regenerację po tym, jak wielki kamień uderzył ją w nogę, gdy schodziła z Nanga Parbat.

Wejście na szczyt mimo braku lin nie sprawiło problemu, jednak zejście okazało się wyzwaniem ze względu na spadający lód i skały.

Uderzenie było bolesne, jednak obyło się bez złamań i poważniejszych konsekwencji. Potrzebne było jedynie kilka dni odpoczynku i regeneracji. Kontuzja nogi powstrzymała jednak Kristin przed 5-dniową wspinaczką na lodowiec Baltoro w sąsiedztwie K2. Zamiast tego himalaistka zapłaciła „bardzo wysoką” opłatę za lot helikopterem do bazy pod K2.

Z obozu bazowego K2 Harila i jej zespół zdecydują, którą górę wybrać jako pierwszą, K2 czy Broad Peak. Będzie to zależało od warunków, pogody, a także ogólnej sytuacji w górach.

Nieustannie trzymamy kciuki za powodzenie projektu i tytuł pierwszej kobiety w historii, która zdobyła wszystkie 14 szczytów powyżej 8000 m w ciągu zaledwie 6 miesięcy!

Źródło: kristin.harila instagram, explorersweb.com

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówWspinaczka 10 maj 2022
Marcin Kowalik
Uprząż Wild Country Mission. Idealna w góryDzięki uprzejmości Salewa miałem możliwość testowania nowej uprzęży Wild Country MISSON. Brytyjska marka zawsze kojarzyła mi się ze...
19 wrzesień 2023
Martyna Hetmańczyk
Tragedia na Sokolicy w Dolinie BędkowskiejNie żyje 50-letni mężczyzna, który wspinał się na słynnej Sokolicy w Dolinie Będkowskiej.
Ondrej Huserka i Wadim Jabłoński na dziewiczej turni w Himalajach Garhwalu 19 październik 2022
Lilianna Błazenek
Wyprawa w Himalaje Garhwalu zakończona. Polacy zdobyli dziewiczą turnięW poniedziałek 16 października zespół w składzie Ondrej Huserka i Wadim Jabłoński stanął na wierzchołku dziewiczej turni nad doliną Kedar...
Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe Osób z Niepełną Sprawnością 15 listopad 2022
Lilianna Błazenek
Pierwsze Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe Osób z Niepełną Sprawnością już w najbliższy czwartekFundacja Różyczka wraz z Chwyciarnią Arena Gliwice organizują pierwszą edycję Ogólnopolskich Zawodów Wspinaczkowych Osób z Niepełną...
ReZerwa Mocy 2022 6 grudzień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Powraca ReZerwa Mocy!Po kilkuletniej przerwie do kalendarza imprez boulderowych wraca ReZerwa Mocy. To zawody z ogromną tradycją, które odbywały się na wrocławskiej...
Rekord Kiromala Katibina w Pucharze Świata w Villars 1 lipiec 2022
Lilianna Błazenek
Puchar Świata w Villars: podwójny rekord świata Kiromala KatibinaW odbywających się w szwajcarskim Villars kolejnych zawodach Pucharu Świata (prowadzenie i na czas) padły już w kwalifikacjach dwa rekordy...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje