The North Face Nowa kolekcja
Puchar Sudetów Polanica-Zdrój
Źródło: SuperBieg

Otwarcie Pucharu Sudetów: Polanica-Zdrój

Miniony weekend 7-8 maja w Polanicy-Zdroju obfitował w duże wydarzenia sportowe. W sobotę rywalizowali zawodnicy w pierwszej górskiej edycji Bike Maratonu, a niedziela należała do biegaczy górskich, którzy wystartowali w VII Półmaratonie Górskim i VII Dziesiątce Staropolanki, rozpoczynających tegoroczny cykl Pucharu Sudetów Super Bieg.

Niedzielna aura wyjątkowo sprzyjała biegaczom – było sucho i słonecznie, z idealnymi warunkami do biegania w górach. W tym roku na zawodników czekało sporo nowości: nowe miejsca startu i mety, zmiany na trasie oraz odwrotny kierunek biegu. Niezmienne jednak nie zawiedli biegacze!

Półmaraton wygrał w świetnym stylu Patryk Chrzanowski (PCH Sport Team) z czasem 01:25:28. Za nim uplasowali się kolejno Radosław Boniec (Nadleśnictwo Lipinki) i Jacek Jolibski (biegamdlazdrowia.pl).

Wśród kobiet znakomity występ zaliczyła Karolina Dul (Family Team), która z czasem 01:40:59 zwyciężyła z 20-minutową przewagą z drugą na mecie Magdaleną Dyją (RNB Team Polanica-Zdrój). Trzecia dobiegła Katarzyna Gnitecka.

Na dystansie 10 km zwyciężył Maciej Krajewski (Świeradów-Zdrój Górskie Uzdrowisko) z czasem 00:45:26, pokonując Mariusza Franczaka (DTR biega Mario Team) i Karola Kinala.
Danuta Piskorowska okazała się niepokonana w klasyfikacji Dziesiątki wśród kobiet, wygrywając z czasem 00:52:50. Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno Paulina Woźny (Klub Lekkoatletyczny Ziemia Kłodzka) i Edyta Ferenc – Szmuc (Kudowianka Run).

W klasyfikacji drużynowej w półmaratonie na pierwszym miejscu podium stanął klub Nadleśnictwa Lipki, na drugim RNB Team Polanica-Zdrój, a na trzecim Family Team.

„Drużynówkę” na dystansie 10 km wygrał klub Mad Runners. Drugie miejsce należało do teamu Świeradów-Zdrój Górskie Uzdrowisko, a trzecie zdobył Klub Lekkoatletyczny Ziemia Kłodzka.

W klasyfikacji drużynowej „Gromada”, która promuje najliczniejsze drużyny, zwyciężył team RNB Polanica-Zdrój przed Świeradowem – Zdrój Górskim Uzdrowiskiem i teamem Mad Runners.

Kolejne biegi w cyklu odbędą się w Bielawie (17.07.2022), Kowarach (15.08.2022) i Świeradowie-Zdroju (18.09.2022 oraz 01.10.2022 – Interferie Run).

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówZawody La Patrouille des Glaciers 12 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
„Mróz, wysokość, upał”. Janek Koza o „La Patrouille des Glaciers”Kilka dni temu pisaliśmy krótkie podsumowanie z tegorocznej edycji tych jednych z najtrudniejszych zawodów skiturowych świata. Teraz mamy dla Was...
Passo Giau 10 kwiecień 2022
Marcin Kijowski
Dawno temu w Dolomitach...Było mi zimno, przeraźliwie zimno. Deszcz siekał bezlitośnie, wiatr robił ze mną co chciał. Owe dwa kilometry od Passo Giau, o których...
Sławek Gawlik 26 wrzesień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Zakończył się 24-godzinny bieg charytatywny Sławka GawlikaAmbasador Polar Sportu Sławek Gawlik, biegacz ultra, były kolarz górski, człowiek, który nie boi się żadnych, nawet najbardziej ekstremalnych...
Bike Maraton w Polanicy-Zdroju 9 maj 2022
Redakcja OutdooroweABC
Bike Maraton - Polanica-Zdrój 2022W sobotę 7 maja Polanicy-Zdroju wystartowała jedna z największych imprez rowerowych w Polsce – Bike Maraton. W tegorocznej edycji wystartowało...
Rock Master Festival 2 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Elitarny Festiwal Rock Master 2022 za namiNajbardziej prestiżowe międzynarodowe zawody masters we wspinaczce sportowej rozgrywane we włoskim Arco – Rock Master odbyły się 29 lipca. W...
Historyczne przejście Łuku Karpat zimą 2018 17 kwiecień 2022
Redakcja OutdooroweABC
Historyczne przejście Łuku Karpat zimą 2018Mamy to! Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki zakończyli zimowe przejście Karpat, jako pierwsi w historii. Po 38 latach od pierwszego...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje