Puchar Sudetów Polanica-Zdrój
Źródło: SuperBieg

Otwarcie Pucharu Sudetów: Polanica-Zdrój

Miniony weekend 7-8 maja w Polanicy-Zdroju obfitował w duże wydarzenia sportowe. W sobotę rywalizowali zawodnicy w pierwszej górskiej edycji Bike Maratonu, a niedziela należała do biegaczy górskich, którzy wystartowali w VII Półmaratonie Górskim i VII Dziesiątce Staropolanki, rozpoczynających tegoroczny cykl Pucharu Sudetów Super Bieg.

Niedzielna aura wyjątkowo sprzyjała biegaczom – było sucho i słonecznie, z idealnymi warunkami do biegania w górach. W tym roku na zawodników czekało sporo nowości: nowe miejsca startu i mety, zmiany na trasie oraz odwrotny kierunek biegu. Niezmienne jednak nie zawiedli biegacze!

Półmaraton wygrał w świetnym stylu Patryk Chrzanowski (PCH Sport Team) z czasem 01:25:28. Za nim uplasowali się kolejno Radosław Boniec (Nadleśnictwo Lipinki) i Jacek Jolibski (biegamdlazdrowia.pl).

Wśród kobiet znakomity występ zaliczyła Karolina Dul (Family Team), która z czasem 01:40:59 zwyciężyła z 20-minutową przewagą z drugą na mecie Magdaleną Dyją (RNB Team Polanica-Zdrój). Trzecia dobiegła Katarzyna Gnitecka.

Na dystansie 10 km zwyciężył Maciej Krajewski (Świeradów-Zdrój Górskie Uzdrowisko) z czasem 00:45:26, pokonując Mariusza Franczaka (DTR biega Mario Team) i Karola Kinala.
Danuta Piskorowska okazała się niepokonana w klasyfikacji Dziesiątki wśród kobiet, wygrywając z czasem 00:52:50. Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno Paulina Woźny (Klub Lekkoatletyczny Ziemia Kłodzka) i Edyta Ferenc – Szmuc (Kudowianka Run).

W klasyfikacji drużynowej w półmaratonie na pierwszym miejscu podium stanął klub Nadleśnictwa Lipki, na drugim RNB Team Polanica-Zdrój, a na trzecim Family Team.

„Drużynówkę” na dystansie 10 km wygrał klub Mad Runners. Drugie miejsce należało do teamu Świeradów-Zdrój Górskie Uzdrowisko, a trzecie zdobył Klub Lekkoatletyczny Ziemia Kłodzka.

W klasyfikacji drużynowej „Gromada”, która promuje najliczniejsze drużyny, zwyciężył team RNB Polanica-Zdrój przed Świeradowem – Zdrój Górskim Uzdrowiskiem i teamem Mad Runners.

Kolejne biegi w cyklu odbędą się w Bielawie (17.07.2022), Kowarach (15.08.2022) i Świeradowie-Zdroju (18.09.2022 oraz 01.10.2022 – Interferie Run).

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówZawoja na skiturach 28 luty 2023
Marcin Kijowski
XVIII Polar Sport Skitour - Zawoja na skiturachTo było prawdziwe skiturowe święto w Zawoi. Dopisało wszystko: zawodnicy w dużej liczbie, humory, nawet pogoda stanęła na wysokości zadania....
Zawody La Patrouille des Glaciers 12 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
„Mróz, wysokość, upał”. Janek Koza o „La Patrouille des Glaciers”Kilka dni temu pisaliśmy krótkie podsumowanie z tegorocznej edycji tych jednych z najtrudniejszych zawodów skiturowych świata. Teraz mamy dla Was...
IPW FEST 2022 24 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Nowy światowy rekord w hard baldzie pobity, relacja Polar Sport IPW FEST 2022Za nami kolejna edycja imprezy „Integrowanie Przez Wspinanie”, której celem jest promowanie wspinaczki oraz integracja środowiska...
Ratownicy Grupy Bieszczadzkiej GOPR startujący w zawodach „La Patrouille des Glaciers” 10 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
„La Patrouille des Glaciers”, czyli Polar Sport na kultowej imprezie„La Patrouille des Glaciers” (czyli Patrol Lodowcowy) odbywające się w Szwajcarii to jedne z najtrudniejszych zawodów skiturowych świata. W...
Rock Master Festival 2 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Elitarny Festiwal Rock Master 2022 za namiNajbardziej prestiżowe międzynarodowe zawody masters we wspinaczce sportowej rozgrywane we włoskim Arco – Rock Master odbyły się 29 lipca. W...
25 wrzesień 2023
Rafał Włodarczyk
120 km na godzinę! Tak pędzi najdłuższa tyrolka w PolscePrawie półtorej kilometra, 48 metrów nad ziemią z prędkością 120 kilometrów na godzinę. W Wańkowej na Podkarpaciu otwarto najdłuższą...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje