Narciarz
Źródło: canva.com

Sezon narciarski w Polsce rusza za miesiąc. Będzie drożej

Narciarze już za miesiąc będą mogli zacząć szusować na południu Polski. Niestety muszą przygotować grube portfele, ponieważ czekają ich spore podwyżki cen skipassów w porównaniu z poprzednim sezonem.

Już niewiele ponad miesiąc dzieli nas od rozpoczęcia sezonu narciarskiego w polskich górach. Pierwsze wyciągi mają ruszyć 6 grudnia, wszystko jednak zależy od warunków atmosferycznych – ile spadnie naturalnego śniegu i ile sztucznego puchu uda się wyprodukować w mroźne dni. Jest jednak zła wiadomość dla narciarzy – skipassy w tym sezonie są o 20% droższe niż w roku ubiegłym.

Tatry Super Ski, największy projekt branży narciarskiej w Polsce, który łączy większość dużych ośrodków narciarskich Podhala, Spisza i Pienin, publikował cennik karnetów na sezon 2022/2023. Jeden dzień jazdy w sezonie wysokim będzie nas kosztował 155 zł – to ok. 30 zł więcej niż w poprzednim sezonie. Cena za karnet 7-dniowy wzrosła z 680 zł do 870 zł.

W nadchodzącym sezonie pojawia się nowość – karnety z elastyczną opcją: „3 dni z 5 dni” (440 zł) i „5 dni z 7 dni” (680 zł). Narciarz sam zdecyduje, w które dni wybierze stok, a w które inne górskie atrakcje.

Kolejna nowość to skipass na 14 dowolnych dni w sezonie, w cenie 1699 zł za karnet normalny i 1500 zł za ulgowy. Najtańszą opcją, z jakiej będziemy mogli skorzystać wybierając się na narty w tym sezonie, jest wejściówka na 4 godziny, kosztująca 135 zł.

W ramach jednego superskipassu będzie można szusować na 15 stokach na terenie Polski: w Białce Tatrzańskiej (Bania Ski & Fun, Horników Wierch, Kaniówka, Kotelnica Białczańska), Bukowinie Tatrzańskiej (Rusiń-Ski), Czarnej Górze (Grapaski, Koziniec), Jurgowie (Jurgów-Ski), Kluszkowcach (Czorsztyn-Ski), Nowym Targu (Długa Polana), Szczawnicy (PKL Palenica), Zakopanem (Polana Szymoszkowa, Harenda-Wyciągi), Suchem (Ski-Suche) i Witowie (Witów-Ski) oraz 3 stokach na terenie Słowacji: Bachledova Dolina (BACHLEDKA Ski & Sun), Oravica (Meander Thermal & Ski Resort) i Ždiar (Strachan Ski Centrum).

Źródło: Tatry Super Ski, PAP

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówSkitury 18 listopad 2022
Marcin Kijowski
Na skitury, czyli po co biegaczowi nartyNajlepsi biegacze górscy to... narciarze. Biegówkowi i skiturowi. Zgodzicie się? Oczywiście to dość pochopna teza na podstawie pobieżnej...
29 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
To będzie koniec narciarstwa w PolsceGdy wartość globalnego ocieplenia sięgnie dwóch stopni Celsjusza, w połowie kurortów narciarskich w Europie nie będzie śniegu - uważają...
Skitury. Kompletny narciarski podręcznik 27 październik 2022
Lilianna Błazenek
Książkowa nowość przed sezonem: „Skitury. Kompletny narciarski podręcznik”Nakładem wydawnictwa Dragon ukazał się właśnie pierwszy w Polsce kompleksowy poradnik skiturowy autorstwa naszej czołowej skialpinistki Anny...
Freeride w Japonii 2 listopad 2022
Lilianna Błazenek
Zimowa przygoda w Japonii: freeride i skitury z Polar Sport AdventuresZima w Japonii? Koniecznie! Przynajmniej raz w życiu trzeba przeżyć tę przygodę – słowo „śnieg” nabierze całkowicie nowego znaczenia!
Lawina 12 październik 2022
Lilianna Błazenek
Bezpieczna zima w górach. Lawinowe ABCGóry zimą – majestatycznie piękne, pociągające, ale często śmiertelnie niebezpieczne. Ostatnie tygodnie pokazały, że nie trzeba wspinać...
Skitury w Polsce 16 listopad 2022
Mateusz Knap
Gdzie na skitury - nie tylko TatryPolska, pomimo niewielkiej liczby gór i umiarkowanego klimatu, jest w stanie zaoferować wspaniałe warunki do uprawiania skituringu. Zróżnicowany...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje