The North Face Nowa kolekcja
Rekord Kiromala Katibina w Pucharze Świata w Villars
Źródło: International Federation of Sport Climbing facebook

Puchar Świata w Villars: podwójny rekord świata Kiromala Katibina

W odbywających się w szwajcarskim Villars kolejnych zawodach Pucharu Świata (prowadzenie i na czas) padły już w kwalifikacjach dwa rekordy świata, które ustanowił Indonezyjczyk Kiromal Katibin w sprincie.

Katibin w tym sezonie jest nie do zatrzymania i zbliża się w zawrotnym tempie do przełamania magicznej granicy 5 sekund. W Villars pobił swój własny rekord świata z maja z Salt Lake City (5.10 s), najpierw biegnąc z prędkością 5.09 s, żeby zaraz potem zejść do 5.04 s! Dzisiaj finały – czy będzie kolejny rekord?

Nasza ekipa występuje w zawodach w mocnym składzie: Aleksandra i Natalia Kałuckie, Anna Brożek, Patrycja Chudziak, Marcin Dzieński, Hubert Przytuła, Oskar Szalecki i Jakub Ziętek. Niestety, nie zobaczymy w Villars naszej rekordzistki świata Aleksandry Mirosław.

We wczorajszych kwalifikacjach w konkurencji na czas świetnie wypadły nasze Panie. Do dzisiejszych finałów zakwalifikowały się wszystkie cztery:

3. Aleksandra Kałucka (6.985 s, 6.951 s)
8. Natalia Kałucka (7.63 s, 7.263 s)
11. Patrycja Chudziak (7.405 s, 8.181 s)
14. Anna Brożek (7.66 s, 8.43 s)

Do męskich finałów udało się zakwalifikować tylko Marcinowi Dzieńskiemu. Z czasem 5.54 s uplasował się na 14. pozycji. Oskar Szalecki zakończył kwalifikacje na 44. miejscu, uzyskując czas 6.13 s.

Dzisiaj odbędą się kwalifikacje w prowadzeniu oraz finały na czas, jutro finały w prowadzeniu.

Trzymamy kciuki za naszych zawodników!

Źródło: International Federation of Sport Climbing

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówMatterhorn 4 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Na Matterhorn zginął polski alpinistaWłoskie media podały informację, że w trakcie zejścia ze szczytu Matterhorn na granicy między Szwajcarią a Włochami zginął 37-letni...
Nirmal Purja na Mount Everest 24 maj 2022
Lilianna Błazenek
Nirmal Purja bije kolejne rekordy w Himalajach!Nirmal Purja, nepalski wspinacz i himalaista, nie przestaje zaskakiwać i łamie kolejne bariery w Himalajach.
Mount Everest 9 maj 2022
Lilianna Błazenek
Nepalski Szerpa Kami Rita po raz 26. wspiął się na Mount Everest, pobijając własny rekord świataW ubiegłą sobotę 52-latek przeszedł zwyczajową trasę na szczyt granią południowo-wschodnią, prowadząc 10 innych wspinaczy. Nepalski...
Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe Osób z Niepełną Sprawnością 15 listopad 2022
Lilianna Błazenek
Pierwsze Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe Osób z Niepełną Sprawnością już w najbliższy czwartekFundacja Różyczka wraz z Chwyciarnią Arena Gliwice organizują pierwszą edycję Ogólnopolskich Zawodów Wspinaczkowych Osób z Niepełną...
Aleksandra Mirosław w Salt Lake City 30 maj 2022
Lilianna Błazenek
Aleksandra Mirosław znów niepokonana w Salt Lake City!Nasza zawodniczka po raz kolejny zaliczyła fenomenalny występ w Salt Lake City. Trzeci raz z rzędu zwyciężyła w Pucharze Świata we wspinaczce...
25 wrzesień 2023
Martyna Hetmańczyk
Kot i ulubiony Maternhorn. Kacper Tekieli ma swoją tablicę pod OsterwąTo było piękne i wzruszające spotkanie ludzi gór oraz przyjaciół Kacpra i Justyny. W sobotę na Symbolicznym Cmentarzu pod Osterwą w...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje