kadr z filmu „Bielsko-Biała. Miasto w górach. Tutaj chcesz żyć”
Źródło: Bielsko-Biała / facebook

Wybrano najlepsze na świecie filmy promujące turystykę. Polski film na podium

Zakończyło się internetowe głosowanie w plebiscycie organizowanym przez Międzynarodowy Komitet Turystycznych Festiwali Filmowych (International Committee of Tourism Film Festivals – CIFFT) na najlepszy film turystyczny na świecie.

Decyzją internautów nagroda za najlepszy film trafiła do Bośni i Hercegowiny, drugie miejsce zajął Azerbejdżan, na trzecim miejscu na podium znalazła się także Polska.

Najwyżej oceniony film „Dlaczego Bośnia i Hercegowina może być kierunkiem turystycznym numer 1 na świecie” („Why Bosnia and Herzegovina can be NUMBER 1 travel destination in the world”) zdobył 56 913 głosów. Nagrodzony film został wyprodukowany przez podróżnika, blogera podróżniczego, filmowca i dziennikarza Roberta Dacešina.

Film z Azerbejdżanu - „Azerbejdżan. Gdzie kultura spotyka się z przygodą” („Azerbaijan. Where culture meets adventure”) otrzymał 7813 głosów.

Trzecie z kolei miejsce zajął polski film „Bielsko-Biała. Miasto w górach. Tutaj chcesz żyć”, który zdobył 7402 głosy publiczności.

Nagrodzony polski film został wyprodukowany na zlecenie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej i prezentuje miasto położone u stóp Beskidów, o bogatych tradycjach, dbające o dziedzictwo historyczne i kulturowe, a jednocześnie nowoczesne, otwarte, dynamiczne. To miejsce, w którym chce się „relaksować, marzyć, bawić się i żyć”, idealne zarówno dla miłośników turystyki miejskiej, jak i aktywnej na łonie natury.

W plebiscycie brał udział także drugi polski film gminy Liszki – wideo „Gmina Liszki. Jestem stąd”, który w głosowaniu zdobył 115 głosów i zajął 32. miejsce.

Plebiscyt organizowany przez CIFFT podkreśla rolę video w promowaniu miejsc, produktów i usług turystycznych na całym świecie.

W tym roku rywalizowało 49 filmów z 21 krajów, m.in. z Australii, Austrii, Azerbejdżanu, Bułgarii, Chorwacji, Fidżi, Finlandii, Francji, Grecji, Węgier, Islandii, Japonii, Kazachstanu, Litwy, Polski, Portugalii, Katar, Słowenii, Hiszpanii, Tajwanu i Ugandy.

Internauci ze 171 krajów oddali w plebiscycie łącznie 109 964 głosy.

Wręczenie nagród odbędzie się 24 listopada podczas gali World Tourism Film Awards w Walencji.

Źródło: Cifft.com

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówZimowy system oznakowania w Bieszczadach 16 listopad 2022
Lilianna Błazenek
Idzie zima. W Bieszczadach zamontowano specjalny system oznakowaniaMimo nadzwyczaj pogodnej i ciepłej tegorocznej jesieni, prognozy pogody na najbliższe dni pokazują wyraźnie, że nieuchronnie zbliża się do nas...
22 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Remont Orlej Perci. Ważna informacja dla turystówJeśli tylko pogoda na to pozwoli, w czwartek ruszy kolejny etap remontu szlaku na Orlej Perci w Tatrach. Turyści muszą spodziewać się utrudnień...
Brama w Gorce 30 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Brama w Gorce: kiedy otwarcie potężnej inwestycji?Od dwóch lat trwają prace nad budowanym z rozmachem Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnym „Brama w Gorce” w Waksmundzie. Otwarcie projektu...
Droga pod Reglami 26 październik 2022
Lilianna Błazenek
Remontowany fragment Drogi pod Reglami od dzisiaj ponownie otwartyJak informuje Tatrzański Park Narodowy, od dzisiaj (26 października) będzie można ponownie poruszać się remontowanym fragmentem Drogi Pod...
21 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Nocleg za 1000 zł w Morskim Oku1000 złotych - tyle tych dwóch panów kosztował nocleg pod gwiazdami w rejonie Morskiego Oka.
Wykład i webinar TPN o Dolinie Kościeliskiej 29 listopad 2022
Sylwia Pachota-Rura
Wykład i webinar o Dolinie KościeliskiejW najbliższą sobotę (3 grudnia) Tatrzański Park Narodowy zaprasza na wykład o Dolinie Kościeliskiej, który wygłosi Jan Krzeptowski Sabała...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje