The North Face Nowa kolekcja
kadr z filmu „Bielsko-Biała. Miasto w górach. Tutaj chcesz żyć”
Źródło: Bielsko-Biała / facebook

Wybrano najlepsze na świecie filmy promujące turystykę. Polski film na podium

Zakończyło się internetowe głosowanie w plebiscycie organizowanym przez Międzynarodowy Komitet Turystycznych Festiwali Filmowych (International Committee of Tourism Film Festivals – CIFFT) na najlepszy film turystyczny na świecie.

Decyzją internautów nagroda za najlepszy film trafiła do Bośni i Hercegowiny, drugie miejsce zajął Azerbejdżan, na trzecim miejscu na podium znalazła się także Polska.

Najwyżej oceniony film „Dlaczego Bośnia i Hercegowina może być kierunkiem turystycznym numer 1 na świecie” („Why Bosnia and Herzegovina can be NUMBER 1 travel destination in the world”) zdobył 56 913 głosów. Nagrodzony film został wyprodukowany przez podróżnika, blogera podróżniczego, filmowca i dziennikarza Roberta Dacešina.

Film z Azerbejdżanu - „Azerbejdżan. Gdzie kultura spotyka się z przygodą” („Azerbaijan. Where culture meets adventure”) otrzymał 7813 głosów.

Trzecie z kolei miejsce zajął polski film „Bielsko-Biała. Miasto w górach. Tutaj chcesz żyć”, który zdobył 7402 głosy publiczności.

Nagrodzony polski film został wyprodukowany na zlecenie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej i prezentuje miasto położone u stóp Beskidów, o bogatych tradycjach, dbające o dziedzictwo historyczne i kulturowe, a jednocześnie nowoczesne, otwarte, dynamiczne. To miejsce, w którym chce się „relaksować, marzyć, bawić się i żyć”, idealne zarówno dla miłośników turystyki miejskiej, jak i aktywnej na łonie natury.

W plebiscycie brał udział także drugi polski film gminy Liszki – wideo „Gmina Liszki. Jestem stąd”, który w głosowaniu zdobył 115 głosów i zajął 32. miejsce.

Plebiscyt organizowany przez CIFFT podkreśla rolę video w promowaniu miejsc, produktów i usług turystycznych na całym świecie.

W tym roku rywalizowało 49 filmów z 21 krajów, m.in. z Australii, Austrii, Azerbejdżanu, Bułgarii, Chorwacji, Fidżi, Finlandii, Francji, Grecji, Węgier, Islandii, Japonii, Kazachstanu, Litwy, Polski, Portugalii, Katar, Słowenii, Hiszpanii, Tajwanu i Ugandy.

Internauci ze 171 krajów oddali w plebiscycie łącznie 109 964 głosy.

Wręczenie nagród odbędzie się 24 listopada podczas gali World Tourism Film Awards w Walencji.

Źródło: Cifft.com

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówPrzygotowanie posiłku liofilizowana potrawa 24 marzec 2023
Redakcja OutdooroweABC
Liofilizaty co to takiego i jak je stosować?Liofilizaty to produkty spożywcze, które zostały poddane procesowi liofilizacji, czyli suszeniu mrozem. Jest to metoda utrwalania żywności,...
28 wrzesień 2023
Martyna Hetmańczyk
Oto tatrzańska rysica Tylka i jej kociętaTrzyletnia rysica Tylka z Tatrzańskiego Parku Narodowego pochwaliła się trojgiem potomstwa - poinformowali w mediach społecznościowych...
25 wrzesień 2023
Martyna Hetmańczyk
Poszukiwania polskiego turysty w Tatrach SłowackichPolscy i słowaccy ratownicy górscy od soboty szukają polskiego turysty. Mężczyzna zaginął w rejonie Lodowego Szczytu w Słowackich Tatrach. ...
Schronisko Chatka Puchatka 28 grudzień 2022
Lilianna Błazenek
Bieszczady: Można już nocować w Chatce Puchatka. Ile to kosztuje?Nocleg w odnowionym schronisku Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej w Bieszczadach jest już dostępny. Nie można go jednak zarezerwować z...
2 październik 2023
Rafał Włodarczyk
Ciepło w górach? Jeszcze tylko w tym tygodniuKorzystajcie, póki jest tak pięknie, bo nadchodzą jesienne chłody. We wtorek termometry pokażą znów powyżej 20 stopni Celsjusza i być może...
Pielgrzymy w Karkonoszach 14 wrzesień 2022
Lilianna Błazenek
Karkonosze: w weekend ponowne otwarcie szlaku do PielgrzymówDobra wiadomość dla turystów wybierających się pod koniec tygodnia w Karkonosze. Karkonoski Park Narodowy poinformował, że w najbliższy...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje