niebieski szlak Zazadnia - Wiktorówki
Źródło: TPN

Krótkie zamknięcie niebieskiego szlaku na Wiktorówki

Tatrzański Park Narodowy informuje o zamknięciu niebieskiego szlaku turystycznego na odcinku Zazadnia – Wiktorówki (w obu kierunkach).

Szlak zostanie zamknięty od 28 do 29 lipca 2022 r., jednak już 27 lipca mogą występować nieznaczne utrudnienia na szlaku. Przyczyną zamknięcia jest budowa sieci kablowej do Sanktuarium na Wiktorówkach.

Wiktorówki to rozciągająca się w Tatrach Wysokich dolna część zboczy na ramieniu Gęsiej Szyi na wysokości ok. 1000 – 1300 m n.p.m. Wiktorówki porośnięte są lasem świerkowym, na niewielkim wyrębie zbudowane zostało Sanktuarium Maryjne na Wiktorówkach.

Zazadnia to niewielka polana położona wśród lasów przy Drodze Oswalda Balzera, która łączy Zakopane i Jaszczurówkę z Morskim Okiem w Tatrach Wysokich.

Źródło: TPN

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówFladry na Babiej Górze 1 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Fladry na Babiej GórzeW piętrze alpejskim Babiej Góry pojawiły się fladry. Zamontowano je, aby zwracały uwagę turystów, by trzymali się wytyczonych szlaków i nie...
10. Przegląd Filmów o Górach O! GÓRY im. Tadeusza Piotrowskiego w Szczecinie 22 listopad 2022
Sylwia Pachota-Rura
10. Przegląd Filmów o Górach O! GÓRY im. Tadeusza Piotrowskiego24 listopada rozpocznie się w Szczecinie wydarzenie przyciągające wiele osób czynnie uprawiających wspinaczkę górską, trekkingi w...
Aleksandra Kałucka 14 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
W Innsbrucku rozpoczęły się Akademickie Mistrzostwa Świata we wspinaczce sportowejPolska reprezentacja w silnym składzie z siostrami Natalią i Aleksandrą Kałuckimi na czele będzie walczyć o kolejne medale.
Mikołaj Adamczyk 20 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Przedszkolak z Bielska Białej wyrusza w Himalaje po kolejny ośmiotysięcznikMikołaj Adamczyk — siedmiolatek z Bielska-Białej kolejny już raz będzie zdobywał najwyższe góry świata. Tym razem w planach baza pod...
Remont żółtego szlaku od Polany do Pielgrzymów w Karkonoskim Parku Narodowym 2 wrzesień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Remont szlaku w Karkonoskim Parku NarodowymRozpoczął się remont żółtego szlaku od Polany do Pielgrzymów w Karkonoszach. Znajdujące się na tym odcinku kładki wymagały już wymiany, a...
Kasprowy Wierch 19 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Kobieta wypadła z wyciągu w rejonie Kasprowego WierchuW rejonie Kasprowego Wierchu doszło dzisiaj rano do poważnego wypadku. Z jednego z krzesełek wyciągu z Doliny Gąsienicowej wypadła turystka.

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje