Śnieżka
Źródło: Pixabay

Zmiana organizacji ruchu na Śnieżce

Karkonoski Park Narodowy poinformował, że od przyszłego tygodnia nastąpi zmiana organizacji ruchu na Śnieżce. Pracownicy KPN planują zamontować tabliczki o ruchu jednokierunkowym na szczyt.

Wprowadzane rozwiązanie ma usprawnić poruszanie się w jednym z najpopularniejszych miejsc w Karkonoszach. Od Domu Śląskiego na Śnieżkę pójdziemy zarówno Drogą Jubileuszową, jak i zakosami. Natomiast ze Śnieżki do Domu Śląskiego dostaniemy się jedynie Drogą Jubileuszową (szlakiem niebieskim).

W przyszłym tygodniu zostaną zamontowane tabliczki o ruchu jednokierunkowym na szczyt Śnieżki szlakiem czerwonym i czarnym. Będzie nimi można jedynie wchodzić, a schodzić i wchodzić będzie można Drogą Jubileuszową, czyli szlakiem niebieskim. Rozwiązanie ma usprawnić ruch turystów na szczyt. W sezonie na Śnieżkę dziennie potrafi wejść ok. 10 tys. osób, co niekiedy powoduje tworzenie się kolejek i zatorów.

Śnieżka do najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów, jak również Czech, województwa dolnośląskiego, a także całego Śląska. Jego oficjalna wysokość bezwzględna to 1602 m n.p.m.

Przez Śnieżkę przebiegają następujące szlaki turystyczne:

  • szlak czerwony na Przełęcz Okraj (kierunek wschodni) i Równię pod Śnieżką – Droga Przyjaźni Polsko-Czeskiej
  • szlak czarny do Karpacza przez Śląską Drogę
  • szlak niebieski na Przełęcz Okraj przez Skalny Stół (kierunek wschodni) i do Karpacza przez Mały Staw (szlak omija szczyt Drogą Jubileuszową, ok. 100 m poniżej)
  • szlak żółty – Velká Úpa trasą pod wyciągiem krzesełkowym (czeski, z 370 stopniami).

Źródło: Karkonoski Park Narodowy FB

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówLawina w górach 14 luty 2023
Redakcja OutdooroweABC
Kolejna ofiara lawin w TatrachNie żyje turysta, którego na początku miesiąca porwała lawina w rejonie Małego Kościelca w Tatrach. Mężczyzna spędził pod śniegiem ponad...
Letnia panorama Tatr 20 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
W sobotę w Tatrach mogą pojawić się gwałtowne burzeTatrzański Park Narodowy wydał nowy komunikat turystyczny, w którym ostrzega przed możliwymi burzami i silnym wiatrem dzisiaj w godzinach...
Transport ciała turysty w Tatrach 17 październik 2022
Lilianna Błazenek
Kolejny tragiczny weekend w Tatrach. Zginęło pięć osóbŚmiertelny wypadek turysty na Orlej Perci, o którym pisaliśmy w piątek, był niestety dopiero początkiem kolejnej czarnej serii w Tatrach,...
Skialpinizm 13 grudzień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Licencje dla zawodników w narciarstwie wysokogórskimKomisja Narciarstwa Wysokogórskiego Polskiego Związku Alpinizmu uprościła system wydawania licencji dla zawodników startujących w zawodach...
Tatry Słowackie 17 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Otwarte szlaki w Tatrach SłowackichPo kilkumiesięcznej przerwie turyści mogą korzystać ze wszystkich oznakowanych tras turystycznych w Tatrach Słowackich. Wysokogórskie szlaki w...
Ratownicy GOPR na szkoleniu z ratownictwa w rwących rzekach górskich 18 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Ratownicy GOPR szkolili się z ratownictwa w rwących rzekach górskichKilka dni temu w Szczawnicy na terenie działania Grupy Podhalańskiej GOPR odbył się centralny kurs ratownictwa na rzekach górskich.

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje