The North Face Nowa kolekcja
Beskidzki Festiwal Podróżników 2022
Źródło: Beskidzki Festiwal Podróżników 2022 / facebook

Od zachodu po wschód — Beskidzki Festiwal Podróżników

Tegoroczna, czwarta już, edycja Beskidzkiego Festiwalu Podróżników będzie miała dwie odsłony: część pierwsza odbędzie się w schronisku Soszów w Beskidzie Śląskim (23-25.09), druga zaś – na Cyrli w Beskidzie Sądeckim (7-9.10).

I rzecz nie tylko w tym, że festiwalowych prelekcji będzie można słuchać niemal od zachodu słońca do jego wschodu. Taka formuła jest odpowiedzią na zapotrzebowanie uczestników, dla których jeden weekend na podróżnicze opowieści to stanowczo za mało.

Soszów, Beskid Śląski
To właśnie tu, w gościnnych progach schroniska Soszów rozpocznie się tegoroczny maraton prelekcji podróżniczych. Kontrasty, wielokulturowy świat, setki kilometrów najróżniejszych dróg – tego wszystkiego będzie można tu zakosztować na przemian z soszowską kuchnią, znaną nie tylko wyjadaczom wędrującym Głównym Szlakiem Beskidzkim, przy którym położone jest schronisko.

Cyrla, Beskid Sądecki
Oprócz niezwykłej atmosfery z Soszowem Cyrlę łączy jeszcze znakomita kuchnia. Specjały gospodarzy tego beskidzkiego schroniska już od dawna mamią zarówno podróżników, jak i niedzielnych turystów. Tym razem warto wpaść tu nie tylko na obiad, ale też rozsmakować się w opowieściach (z) drogi.

Podobnie jak na Soszowie i tu nie zabraknie ciekawych podróżniczych osobistości. Na Cyrli będzie można posłuchać m.in. Łukasza Supergana, znanego z długodystansowych przejść. Przedstawicielami (nie tylko) lokalnego podwórka będą Kuba Zygmunt, w kręgach blogowego środowiska podróżniczego znany jako Sądecki Włóczykij, który choć sądecki, to jedną nogą estoński, oraz Kozice Piwniczańskie (Dorota i Grzegorz Śmigowscy) ze swoim niesłabnącym apetytem na podróżnicze życie. Nie zabraknie także i autorów przewodników (Leszek Piekło, Martin Martinger), będzie to więc doskonała okazja, by porozmawiać z nimi bezpośrednio. Pojawi się i vloger Roman Fan Polszy (Roman Maximov) ze swoimi opowieściami z kraju, którego (oficjalnie) nie ma – z Naddniestrza.

Prelekcje odbędą się przed schroniskiem, pod gołym niebem, lub w dużym namiocie w przypadku niesprzyjającej pogody.

Festiwal organizuje fundacja „Z miłości do gór”. Wstęp na festiwal jest bezpłatny, ale warto pamiętać, iż te górskie spotkania można przypłacić złapaniem podróżniczego bakcyla i Wasze życie już nigdy nie będzie takie samo. Jednak z pewnością się Wam spodoba!

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówBarszcz Sosnowskiego 14 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Uwaga na barszcz Sosnowskiego w Bieszczadach!Nadleśnictwo Baligród ostrzega nas przed toksyczną rośliną, którą znów możemy napotkać podczas wędrówek w Bieszczadach. Wygląda bardzo...
Andrzej Bargiel wraca na Mount Everest w ramach projektu Hic Sunt Leones 24 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Andrzej Bargiel wraca na Mount Everest z projektem Hic Sunt LeonesPo trzech latach od nieudanej wyprawy na Mount Everest (8 848 m n.p.m.) Andrzej Bargiel wraca na najwyższą górę świata, by podjąć drugą...
Bieszczadzka Grupa GOPR 10 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Święto Przewodników i Ratowników Górskich 202210 sierpnia obchodzony jest Światowy Dzień Przewodników i Ratowników Górskich, w dniu imienin św. Wawrzyńca, patrona ratowników i...
Dolina Pięciu Stawów Polskich 29 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Kolejny szlak w Tatrach zamknięty od 1 sierpniaTatrzański Park Narodowy poinformował o kolejnym planowanym zamknięciu fragmentu szlaku od 1 sierpnia. Tym razem chodzi o szlak z Doliny Pięciu...
Podium kobiet w dwuboju (boulderig + prowadzenie) na Mistrzostwach Europy w Monachium 2022 18 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Janja Garnbret najlepsza w dwuboju na Mistrzostwach Europy Monachium 2022Za nami oficjalna premiera nowego formatu na mistrzostwach – dwuboju, czyli boulderingu i prowadzenia. W Monachium najlepszą zawodniczką okazała...
Mapa Gorce Ultra-Trail 2022 4 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Festiwal Biegów Górskich Gorce Ultra-Trail 2022 już w piątekFundacja Run Vegan po raz kolejny zaprasza wszystkich biegaczy do Ochotnicy Dolnej w dniach 5 – 7 sierpnia na wyjątkowe święto biegowe.

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje