Skialpinizm
Źródło: Canva.com

Licencje dla zawodników w narciarstwie wysokogórskim

Komisja Narciarstwa Wysokogórskiego Polskiego Związku Alpinizmu uprościła system wydawania licencji dla zawodników startujących w zawodach skialpinistycznych w sezonie 2022/23.

W związku z dołączeniem skialpinizmu do grona sportów olimpijskich, Polski Związek Alpinizmu kontynuuje obowiązek posiadania licencji przez zawodników startujących w zawodach Pucharu Polski i Mistrzostw Polski.

Licencje są obowiązkowe dla wszystkich kategorii wiekowych: junior młodszy U18, junior U20, senior, nestor O50 i będą wymagane od pierwszej edycji Pucharu, tj. od Zawodów im. Kuby Soińskiego w skialpinizmie Night Vertical Race, które zostaną rozegrane 8 stycznia 2023 r. w Szczyrku.

Licencja jest potwierdzeniem przynależności do klubu wysokogórskiego zrzeszonego w PZA oraz statusu zawodnika i ma charakter karty do samodzielnego wydruku. Lista osób z ważnymi licencjami na dany sezon będzie publikowana na stronie Polskiego Związku Alpinizmu (w zakładce narty).

Licencja uprawnia do startów w zawodach Pucharu Polski oraz Mistrzostw Polski, można ją także traktować jako dokument do legalnego poruszania się na skiturach po słowackiej stronie Tatr (w miejscach opisanych przez TANAP).

Jak przebiega procedura wyrobienia licencji?

  1. Rejestracja na stronie internetowej https://skimo.bgts.pl/licencja/nowe-konto - obejmuje utworzenie konta zawodnika, potwierdzenie adresu e-mail oraz wskazanie klubu, do którego się przynależy.
  2. Uiszczenie opłaty licencyjnej w kwocie 15 zł (junior młodszy U18, junior U20) lub 30 zł (senior, nestor O50).
  3. Potwierdzenie przynależności klubowej przez wskazany Klub.
  4. Weryfikacja danych oraz przyznanie licencji przez KNW PZA.

Źródło: PZA

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówTatrzańska Wyrypa Macieja Śpiewanka 22 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Osiem schronisk w Tatrach w ciągu jednego dnia!Ciekawe i ambitne wyzwanie postawił przed sobą Maciej Śpiewanek. 18 czerwca 2022 roku przeszedł całą trasę łączącą wszystkie schroniska w...
projekt „Łączą nas góry” realizowany przez Fundacja Ładne Historie 31 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
W Sudetach startuje kolejna edycja projektu „Łączą nas góry”Fundacja Ładne Historie kolejny raz zaprasza rodziny z osobami z niepełnosprawnościami i wolontariuszy do udziału w projekcie „Łączą nas...
Szlak Hauptmannów 7 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Nowy szlak turystyczny w KarkonoszachW Szklarskiej Porębie powstała nowa propozycja dla turystów – szlak Hauptmannów. Ta trasa turystyczna prowadzi on przez wiele malowniczych...
La Mytique 17 marzec 2022
Grzegorz Łopata
Jak podbijaliśmy Wyspę PiratówLa Mytique, czyli słynny GR20 to najdłuższy szlak górski Korsyki i jeden z najtrudniejszych w Europie. Liczy ok. 180 kilometrów, a liczba...
Szkolenie TPN Tatry od kuchni 29 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
TPN organizuje kolejne szkolenie dla twórców internetowychTatrzański Park Narodowy zaprasza twórców internetowych na szkolenie „Tatry od kuchni”. Tym uczestnicy wycieczki zajmą się podglądaniem...
Pożar Gorczańskiej Chaty 30 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Spłonęło schronisko w Ochotnicy Górnej29 października, w wyniku pożaru spaleniu uległa Gorczańska Chata w Ochotnicy Górnej. Pożar został zaobserwowany na dachu około godziny 21.

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje