Skialpinizm
Źródło: Canva.com

Licencje dla zawodników w narciarstwie wysokogórskim

Komisja Narciarstwa Wysokogórskiego Polskiego Związku Alpinizmu uprościła system wydawania licencji dla zawodników startujących w zawodach skialpinistycznych w sezonie 2022/23.

W związku z dołączeniem skialpinizmu do grona sportów olimpijskich, Polski Związek Alpinizmu kontynuuje obowiązek posiadania licencji przez zawodników startujących w zawodach Pucharu Polski i Mistrzostw Polski.

Licencje są obowiązkowe dla wszystkich kategorii wiekowych: junior młodszy U18, junior U20, senior, nestor O50 i będą wymagane od pierwszej edycji Pucharu, tj. od Zawodów im. Kuby Soińskiego w skialpinizmie Night Vertical Race, które zostaną rozegrane 8 stycznia 2023 r. w Szczyrku.

Licencja jest potwierdzeniem przynależności do klubu wysokogórskiego zrzeszonego w PZA oraz statusu zawodnika i ma charakter karty do samodzielnego wydruku. Lista osób z ważnymi licencjami na dany sezon będzie publikowana na stronie Polskiego Związku Alpinizmu (w zakładce narty).

Licencja uprawnia do startów w zawodach Pucharu Polski oraz Mistrzostw Polski, można ją także traktować jako dokument do legalnego poruszania się na skiturach po słowackiej stronie Tatr (w miejscach opisanych przez TANAP).

Jak przebiega procedura wyrobienia licencji?

  1. Rejestracja na stronie internetowej https://skimo.bgts.pl/licencja/nowe-konto - obejmuje utworzenie konta zawodnika, potwierdzenie adresu e-mail oraz wskazanie klubu, do którego się przynależy.
  2. Uiszczenie opłaty licencyjnej w kwocie 15 zł (junior młodszy U18, junior U20) lub 30 zł (senior, nestor O50).
  3. Potwierdzenie przynależności klubowej przez wskazany Klub.
  4. Weryfikacja danych oraz przyznanie licencji przez KNW PZA.

Źródło: PZA

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówTransport ciała turysty w Tatrach 17 październik 2022
Lilianna Błazenek
Kolejny tragiczny weekend w Tatrach. Zginęło pięć osóbŚmiertelny wypadek turysty na Orlej Perci, o którym pisaliśmy w piątek, był niestety dopiero początkiem kolejnej czarnej serii w Tatrach,...
OutdooroweABC 22 marzec 2022
Marcin Kijowski
Biegasz ultra? Masz mały mózgNie od dziś wiadomo, że biegacze ultra mają nie po kolei w głowach. Teraz wiemy już, dlaczego tak się dzieje. Otóż jak dowiedli niemieccy -...
Akcja Podhalańskiej Grupy GOPR w rejonie Starego Wierchu 25 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Wypadek rowerowy w rejonie Starego WierchuRatownicy z Szczawnickiej Sekcji Grupy Podhalańskiej GOPR poinformowali, że we wtorek 24 maja na szlaku papieskim z Przehyby niedaleko Starego...
Europejski Festiwal Biegowy „Dwa Beskidy” 20 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Do Krynicy-Zdrój wraca Europejski Festiwal BiegowyPo sukcesie w 2021 roku już w najbliższy weekend w Krynicy-Zdroju wystartuje druga edycja Europejskiego Festiwalu Biegowego „Dwa Beskidy”....
Ratownicy GOPR na szkoleniu z ratownictwa w rwących rzekach górskich 18 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Ratownicy GOPR szkolili się z ratownictwa w rwących rzekach górskichKilka dni temu w Szczawnicy na terenie działania Grupy Podhalańskiej GOPR odbył się centralny kurs ratownictwa na rzekach górskich.
Chatka Puchatka 27 wrzesień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Kultowa nazwa „Chatka Puchatka” zostaje pomimo kontrowersjiW środowisku turystycznym trwa spór o nazwę nowego obiektu Bieszczadzkiego Parku Narodowego, który powstał na Połoninie Wetlińskiej. Część...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje