The North Face Nowa kolekcja
Runmageddon 2022 w Bielawie w Górach Sowich
Źródło: Runmageddon

Runmageddon po raz pierwszy trafi w Góry Sowie!

Najpopularniejszy w Polsce bieg z przeszkodami po raz pierwszy odbędzie się w Bielawie w Górach Sowich. Zawodnicy spotkają się na trasach biegowych w dniach 23-24 lipca 2022 r.

To będzie prawdziwie górska edycja z podbiegami, przewyższeniami i pięknymi widokami. Biegacze mają do wyboru trasy od 6 do 42 kilometrów i możliwość pokonania od 30 do 140 przeszkód. Organizatorzy zapraszają także dzieci, które mogą wziąć udział w biegu w formule KIDS.

Areną zmagań górskiego wyzwania będą Góry Sowie. To będzie nie lada atrakcja dla biegaczy przez przeszkody, ale także dla turystów spędzających urlop w Górach Sowich. Trasy Runmageddonu będą poprowadzone po malowniczych szlakach Gór Sowich, na terenie plaży oraz w samym Jeziorze Bielawskim.

Pierwszego dnia (23 lipca) odbędą się biegi dla dorosłych zawodników:

  • ULTRA (42 km, 140 przeszkód),
  • HARDCORE BY TARCZYŃSKI (21 km, 70 przeszkód).

Drugi dzień zmagań dedykowany będzie dzieciom, młodzieży i dorosłym spędzającym czas aktywnie. Tego dnia odbędą się biegi:

  • KIDS dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat (1 km, 10 przeszkód),
  • REKRUT dla osób w wieku 16+ (4 km, 30 przeszkód).

W ramach kategorii REKRUT odbędą się też serie specjalne:

  • Seria dla Singli dedykowana osobom, które „chcą poznać prawdziwych „Świrów i … nie tylko”. Kasia i Kuba Zawistowscy udowodnią, że prawdziwą miłość poznaje się w błocie.
  • Seria Pomocnych Dłoni – zawodnicy pobiegną w towarzystwie doświadczonych zawodników, dzięki którym oprócz wsparcia technicznego, otrzymają także gorący doping, który poniesie ich do mety.

Góry Sowie to pasmo górskie w Sudetach Środkowych w południowo-zachodniej części Polski na terenie województwa dolnośląskiego. W Górach Sowich oprócz grzbietu głównego wyróżnia się pasmo Garbu Dzikowca i Wzgórz Wyrębińskich, które znajdują się na południe od głównego grzbietu.
Infrastruktura turystyczna i sportowa z roku na rok się rozrasta i ulega modernizacji. Na terenie Gór Sowich znajduje się wiele wyciągów i tras narciarskich oraz szlaków rowerowych. Ponadto w Górach Sowich znajduje się gęsta sieć szlaków turystycznych, które prowadzą w większości po najciekawszych przyrodniczo i krajobrazowo miejscach.

Odwiedzając Góry Sowie, warto także zobaczyć dokładnie jakie skarby kryją doliny i kotliny górskie. Znajdziemy tu zabytki, budowle, kościoły i piękne miejscowości letniskowe. Warto zwiedzić zamknięte kopalnie, czynne obecnie jako muzea w Nowej Rudzie, podziemne sztolnie hitlerowskie projektu Riese w Walimiu i Głuszycy, „Muchołapkę” w Ludwikowicach Kłodzkich, Twierdzę Srebrna Góra, zaporę w Lubachowie, wiadukt w Głuszycy, wiadukt w Zdrojowisku, wiadukt w Nowej Rudzie, zamek w Nowej Rudzie, Zamkową Górę, sanatorium w Rościszowie, Ratusz w Nowej Rudzie, zamek Grodno, Jezioro Bystrzyckie czy wieże widokowe na Wielkiej Sowie i Kalenicy.

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówSkaning naziemny zasięgu czoła lodowca Paierlbreen 25 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
58. wyprawa polarna Uniwersytetu Śląskiego na SpitsbergenNaukowcy z Uniwersytetu Śląskiego wyruszyli na Spitsbergen. To już kolejna wyprawa polarna śląskich badaczy, którzy zajmują się tematyką...
Polskie podium Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas 21 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Polskie podium w Pucharze Świata we wspinaczce sportowej na czasZa nami kolejna odsłona Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas w Salt Lake City.  Zawody wygrała Aleksandra Mirosław osiągając już w...
Grupa Podhalańska GOPR 18 listopad 2022
Lilianna Błazenek
Zanim wyruszysz w góry – sprawdź pogodęWraz z nadejściem zimy, podhalańscy goprowcy udostępnili serwis internetowy, który z pewnością pomoże w świadomym wyborze celów wycieczek...
Zamknięty fragment szlaku żółtego od Zakrętu Śmierci w stronę Zbójeckich Skał na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego 11 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Zamknięcie fragmentu szlaku żółtego na terenie Karkonoskiego Parku NarodowegoNadleśnictwo Szklarska Poręba informuje, że od dnia 10.10.2022 r. do 14.10.2022, ze względu na prowadzone prace gospodarcze, zamknięty zostaje...
Orla Perć 4 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Otwarcie szlaków w rejonie Orlej Perci po remoncieTatrzański Park Narodowy poinformował, że od poniedziałku 4 lipca otwarte zostają odcinki szlaków w rejonie Orlej Perci.
Broad Peak film 31 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Niecodzienny pomysł Netflixa na promocję filmu „Broad Peak”Już 14 września na platformie streamingowej Netflix pojawi się ich najnowsza, długo oczekiwana polska produkcja „Broad Peak”. Netflix...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje