Runmageddon 2022 w Bielawie w Górach Sowich
Źródło: Runmageddon

Runmageddon po raz pierwszy trafi w Góry Sowie!

Najpopularniejszy w Polsce bieg z przeszkodami po raz pierwszy odbędzie się w Bielawie w Górach Sowich. Zawodnicy spotkają się na trasach biegowych w dniach 23-24 lipca 2022 r.

To będzie prawdziwie górska edycja z podbiegami, przewyższeniami i pięknymi widokami. Biegacze mają do wyboru trasy od 6 do 42 kilometrów i możliwość pokonania od 30 do 140 przeszkód. Organizatorzy zapraszają także dzieci, które mogą wziąć udział w biegu w formule KIDS.

Areną zmagań górskiego wyzwania będą Góry Sowie. To będzie nie lada atrakcja dla biegaczy przez przeszkody, ale także dla turystów spędzających urlop w Górach Sowich. Trasy Runmageddonu będą poprowadzone po malowniczych szlakach Gór Sowich, na terenie plaży oraz w samym Jeziorze Bielawskim.

Pierwszego dnia (23 lipca) odbędą się biegi dla dorosłych zawodników:

  • ULTRA (42 km, 140 przeszkód),
  • HARDCORE BY TARCZYŃSKI (21 km, 70 przeszkód).

Drugi dzień zmagań dedykowany będzie dzieciom, młodzieży i dorosłym spędzającym czas aktywnie. Tego dnia odbędą się biegi:

  • KIDS dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat (1 km, 10 przeszkód),
  • REKRUT dla osób w wieku 16+ (4 km, 30 przeszkód).

W ramach kategorii REKRUT odbędą się też serie specjalne:

  • Seria dla Singli dedykowana osobom, które „chcą poznać prawdziwych „Świrów i … nie tylko”. Kasia i Kuba Zawistowscy udowodnią, że prawdziwą miłość poznaje się w błocie.
  • Seria Pomocnych Dłoni – zawodnicy pobiegną w towarzystwie doświadczonych zawodników, dzięki którym oprócz wsparcia technicznego, otrzymają także gorący doping, który poniesie ich do mety.

Góry Sowie to pasmo górskie w Sudetach Środkowych w południowo-zachodniej części Polski na terenie województwa dolnośląskiego. W Górach Sowich oprócz grzbietu głównego wyróżnia się pasmo Garbu Dzikowca i Wzgórz Wyrębińskich, które znajdują się na południe od głównego grzbietu.
Infrastruktura turystyczna i sportowa z roku na rok się rozrasta i ulega modernizacji. Na terenie Gór Sowich znajduje się wiele wyciągów i tras narciarskich oraz szlaków rowerowych. Ponadto w Górach Sowich znajduje się gęsta sieć szlaków turystycznych, które prowadzą w większości po najciekawszych przyrodniczo i krajobrazowo miejscach.

Odwiedzając Góry Sowie, warto także zobaczyć dokładnie jakie skarby kryją doliny i kotliny górskie. Znajdziemy tu zabytki, budowle, kościoły i piękne miejscowości letniskowe. Warto zwiedzić zamknięte kopalnie, czynne obecnie jako muzea w Nowej Rudzie, podziemne sztolnie hitlerowskie projektu Riese w Walimiu i Głuszycy, „Muchołapkę” w Ludwikowicach Kłodzkich, Twierdzę Srebrna Góra, zaporę w Lubachowie, wiadukt w Głuszycy, wiadukt w Zdrojowisku, wiadukt w Nowej Rudzie, zamek w Nowej Rudzie, Zamkową Górę, sanatorium w Rościszowie, Ratusz w Nowej Rudzie, zamek Grodno, Jezioro Bystrzyckie czy wieże widokowe na Wielkiej Sowie i Kalenicy.

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówAkcja Czyste Tatry 2022 14 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Akcja Czyste Tatry zainauguruje wakacje w ZakopanemStowarzyszenie Czysta Polska rusza z kolejną edycją akcji edukacyjno-ekologicznej Czyste Tatry, która organizowana jest w Zakopanem i Tatrach od...
Mikołaj Adamczyk 20 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Przedszkolak z Bielska Białej wyrusza w Himalaje po kolejny ośmiotysięcznikMikołaj Adamczyk — siedmiolatek z Bielska-Białej kolejny już raz będzie zdobywał najwyższe góry świata. Tym razem w planach baza pod...
Remont podestu na Pochylcu 20 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Remont podestów i stałych punktów asekuracyjnych na PochylcuW dniach od 15 do 16 lipca na Pochylcu były prowadzone prace naprawcze. Został wykonany częściowy remont podestów i stałych punktów...
Moc Gór Festiwal 2022 7 grudzień 2022
Lilianna Błazenek
18. Moc Gór Festiwal wkrótce w ZakopanemNajbliższy weekend będzie należał do Krakowskiego Festiwalu Górskiego, ale już tydzień później, 16-18 grudnia, odbędzie się osiemnasta...
Zakończyły się Tatrzańskie Opowieści Mateusza Waligóry 17 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Zakończyła się wyprawa Tatrzańskie Opowieści podróżnika Mateusza WaligóryPolski podróżnik Mateusz Waligóra właśnie zakończył swój trwający ponad miesiąc 500-kilometrowy marsz szlakami turystycznymi w polskich...
Benjamin Védrines 21 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Benjamin Védrines pobił rekord prędkości wejścia na Broad PeakPodczas ekspedycji w pakistańskim Karakorum od połowy czerwca przewodnik wysokogórski Hautes-Alpes Benjamin Védrines właśnie dokonał nie lada...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje