The North Face Nowa kolekcja
Lidia Juchniewicz w trakcie
Źródło: Trening czyni mistrza - Lidia Jiuchnie

Lidzbarczanka wjechała rowerem na szczyt Ziemi

"Everesting" to wyzwanie polegające na powtórzeniach podjazdu na dowolne wzniesienie, aby przekroczyć całkowitą sumę przewyższeń 8848 metrów podczas jednej jazdy, czyli wznieść się na Mount Everest.

Tego wyzwania podjęła się Lidia Juchniewicz z Lidzbarka Warmińskiego, która w sobotę zmierzyła się przewyższeniem na ulicy Kąpielowej i pokonała je ponad 200 razy! Wraz z nią wystartował Igor Wieczorek, który choć nie wjechał na szczyt, osiągnął imponującą wysokość 6300 metrów.

Co 10 podjazdów rowerzyści robili sobie ok. 15-minutowe przerwy na posiłek i uzupełnienie bidonów. Najdłuższa przerwa to był czas poświęcony na drzemkę. Sama jazda trwała 24 godziny i 52 minuty. Z przerwami wyzwanie zajęło łącznie 29 godzin.

Jak powiedziała Lidia Juchniewicz: „Chyba największym wyzwaniem było przełamanie się w nocy, gdzie ok. 2 zgasły wszystkie latarnie i musiałam zjeżdżać i podjeżdżać w totalnej ciemnicy. Latarka rowerowa była, ale już na zjazdach nie mogłam pozwolić sobie na szybszą jazdę. Największy kryzys pojawił się jednak nad ranem, kiedy chciało mi się spać. Motywacja spadła do zera. Wówczas chłopaki powiedzieli, żebym pospała maks. 20 min (30 min przerwy można zrobić). Kiedy mnie obudzili, zaczęło padać i gdy zostało mi ponad 20 podjazdów, chciałam odpuścić. Na szczęście powiedzieli, żebym zrobiła jeden podjazd i potem zdecydowała co dalej. To była już 6 rano i na zjeździe włączył się mój "zakapior" wewnętrzny. Podjechałam do namiotu i powiedziałam chłopakom: „o nie panowie, nie zrobię wam tej przyjemności i nie pójdziecie jeszcze do domu! Będziecie tu tkwić ze mną choćby do południa". Ubrałam dodatkową bluzę i wyruszyłam dalej.”

Lidia Juchniewicz od 12 lat zajmuje się triathlonem. Ma na swoim koncie kilka biegów ultra, kilka startów w triathlonie na dystansie ironmana, czyli 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42 km biegu. Dotychczas jej najdłuższa jazda na rowerze trwała 14 godzin.

Lidią Juchniewicz jest czwartą Polką, której się udało zrealizować „Everesting”. Jako pierwsza kobieta w Polsce dokonała tego wyczynu na rowerze szosowym Małgorzata Gryszczuk - zawodniczka zielonogórskiego SEVEN-Perceptus Team w 2020 roku.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówRatownicy GOPR na szkoleniu z ratownictwa w rwących rzekach górskich 18 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Ratownicy GOPR szkolili się z ratownictwa w rwących rzekach górskichKilka dni temu w Szczawnicy na terenie działania Grupy Podhalańskiej GOPR odbył się centralny kurs ratownictwa na rzekach górskich.
Wulkan Kluczewska Sopka 5 wrzesień 2022
Lilianna Błazenek
Tragedia na Kamczatce: zginęło osiem osób, trwają poszukiwania ocalałychCo najmniej osiem osób zginęło w wyniku upadku podczas wspinaczki na najwyższy aktywny wulkan Eurazji Kluczewska Sopka, znajdujący się we...
Wypadek na Jastrzębiej Turni w Tatrach Wysokich 6 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Polscy taternicy ranni w Tatrach Wysokich, na pomoc ruszyli ratownicy HZS5 czerwca popołudniem Horska Zachranna Sluzba otrzymała prośbę o udzielenie pomocy dwóm polskim taternikom, którzy ulegli wypadkowi na...
Mikołaj Adamczyk 20 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Przedszkolak z Bielska Białej wyrusza w Himalaje po kolejny ośmiotysięcznikMikołaj Adamczyk — siedmiolatek z Bielska-Białej kolejny już raz będzie zdobywał najwyższe góry świata. Tym razem w planach baza pod...
Dolina pod Reglami 16 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Zamknięty fragment Drogi pod ReglamiTatrzański Park Narodowy informuje, że od 18 października do odwołania, zamknięty będzie fragment Drogi pod Reglami na odcinku: Dolina Białego...
Trasy biegowe w Kościelisku 22 grudzień 2022
Lilianna Błazenek
Sezon na biegówki pod Tatrami oficjalnie otwartyIX Puchar Kościeliska, który odbył się 18 grudnia, oficjalnie zainaugurował sezon na narty biegowe w okolicy, uważanej przez wielu amatorów...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje