Lidia Juchniewicz w trakcie
Źródło: Trening czyni mistrza - Lidia Jiuchnie

Lidzbarczanka wjechała rowerem na szczyt Ziemi

"Everesting" to wyzwanie polegające na powtórzeniach podjazdu na dowolne wzniesienie, aby przekroczyć całkowitą sumę przewyższeń 8848 metrów podczas jednej jazdy, czyli wznieść się na Mount Everest.

Tego wyzwania podjęła się Lidia Juchniewicz z Lidzbarka Warmińskiego, która w sobotę zmierzyła się przewyższeniem na ulicy Kąpielowej i pokonała je ponad 200 razy! Wraz z nią wystartował Igor Wieczorek, który choć nie wjechał na szczyt, osiągnął imponującą wysokość 6300 metrów.

Co 10 podjazdów rowerzyści robili sobie ok. 15-minutowe przerwy na posiłek i uzupełnienie bidonów. Najdłuższa przerwa to był czas poświęcony na drzemkę. Sama jazda trwała 24 godziny i 52 minuty. Z przerwami wyzwanie zajęło łącznie 29 godzin.

Jak powiedziała Lidia Juchniewicz: „Chyba największym wyzwaniem było przełamanie się w nocy, gdzie ok. 2 zgasły wszystkie latarnie i musiałam zjeżdżać i podjeżdżać w totalnej ciemnicy. Latarka rowerowa była, ale już na zjazdach nie mogłam pozwolić sobie na szybszą jazdę. Największy kryzys pojawił się jednak nad ranem, kiedy chciało mi się spać. Motywacja spadła do zera. Wówczas chłopaki powiedzieli, żebym pospała maks. 20 min (30 min przerwy można zrobić). Kiedy mnie obudzili, zaczęło padać i gdy zostało mi ponad 20 podjazdów, chciałam odpuścić. Na szczęście powiedzieli, żebym zrobiła jeden podjazd i potem zdecydowała co dalej. To była już 6 rano i na zjeździe włączył się mój "zakapior" wewnętrzny. Podjechałam do namiotu i powiedziałam chłopakom: „o nie panowie, nie zrobię wam tej przyjemności i nie pójdziecie jeszcze do domu! Będziecie tu tkwić ze mną choćby do południa". Ubrałam dodatkową bluzę i wyruszyłam dalej.”

Lidia Juchniewicz od 12 lat zajmuje się triathlonem. Ma na swoim koncie kilka biegów ultra, kilka startów w triathlonie na dystansie ironmana, czyli 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42 km biegu. Dotychczas jej najdłuższa jazda na rowerze trwała 14 godzin.

Lidią Juchniewicz jest czwartą Polką, której się udało zrealizować „Everesting”. Jako pierwsza kobieta w Polsce dokonała tego wyczynu na rowerze szosowym Małgorzata Gryszczuk - zawodniczka zielonogórskiego SEVEN-Perceptus Team w 2020 roku.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówEgzamin dla kandydatów do Grupy Bieszczadzkiej GOPR 9 grudzień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Grupa Bieszczadzka GOPR zaprasza w swoje szeregiEgzamin dla kandydatów na ratowników Grupy Bieszczadzkiej GOPR odbędzie się w dniach 7-8 stycznia 2023 r. Do tego czasu chętni do wstąpienia w...
Widok na góry Tatry 16 listopad 2022
Marcin Kijowski
Ważne informacje dla jadących w Tatry i na PodhaleSame dobre informacje napływają do nas spod Tatr. Jest taniej, bez tłoku i szybciej… I tak będzie aż do świąt, gdzie wszystko wróci do...
Piotr Krzyżowski podczas poprzedniej wyprawy w Karakorum 31 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Ratownicy GOPR na Broad Peak oraz K2Na profilu społecznościowym Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pojawiły się dobre wieści z Karakorum.
Chudy Wawrzyniec 11 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Chudy Wawrzyniec i Mała Rycerzowa zapraszają już w weekend!Miłośnicy obcowania z naturą i sprawdzania własnych granic spotkają się już za kilka dni na trasach Chudego Wawrzyńca oraz...
Ratownik-Horskiej-záchrannej-služby 19 grudzień 2022
Lilianna Błazenek
Tatry Słowackie: będą prewencyjnie wyzwalać lawinyZapobiegając zagrożeniom lawinowym i ich niebezpiecznym skutkom, w dwóch miejscach w Tatrach Słowackich szczególnie narażonych na występowanie...
Świnica w Tatrach Wysokich 15 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Poważny wypadek taterników na ŚwinicyWakacje to okres, kiedy ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego mają bardzo dużo pracy. W czwartkowe popołudnie doszło do...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje