Golden Trail World Series 2022
Źródło: goldentrailseries.com

Golden Trail World Series 2022 już od 29 maja

Golden Trail World Series (GTWS), elitarna impreza w świecie trailrunningu, powraca w swojej pierwszej w tym roku odsłonie 29 maja w wyścigu Zegama-Aizkorri w Kraju Basków.

Oprócz trzech kultowych biegów (Zegama-Aizkorri w Hiszpani, Marathon du Mont Blanc we Francji i Sierre-Zinal w Szwajcarii) odbędą się też trzy inne wyścigi. Pierwszy z nich (Stranda Fjord Trail) w Norwegii, niedaleko miejsca, gdzie mieszka zwycięzca ubiegłorocznego GTWS – Stian Angermund. Dwa kolejne wydarzenia zabiorą nas do Stanów Zjednoczonych: Pikes Peak Ascent do Kolorado, a Flagstaff Sky Peaks do Arizony, serca amerykańskiego trailrunningu.
W Kolorado organizatorzy oferują premię w wysokości 10 000 dolarów za pokonanie bariery 2 godzin (2 godzin 21 minut w przypadku kobiet).

Golden Trail World Series to światowy cykl wyczynowych imprez biegowych w terenie, organizowany i wpierany przez markę Salomon. Jak zapewniają organizatorzy wydarzenia, „seria wyróżnia się we współczesnym świecie sportu, szanując unikalne wartości, takie jak parytet, sprawiedliwość, przejrzystość i uczciwość.” Celem wydarzenia jest promowanie profesjonalnych biegaczy górskich jako światowej klasy sportowców, prezentacja i ochrona budzącego podziw środowiska naturalnego oraz uznanie fantastycznych, pełnych pasji kibiców jako nieodłącznej części tej dyscypliny.

Każdy z sześciu wyścigów w serii został specjalnie dobrany pod kątem scenerii, trudności, historii i atmosfery, którą trasa zaoferuje nie tylko biegaczom, ale także kibicom. Są to wyścigi, które ze względu na ich wyjątkowość każdy biegacz górski ma na swojej liście życzeń.

Format zawodów jest prosty i przejrzysty: liczą się trzy najlepsze wyniki z sześciu wyścigów.
Każdego roku The Golden Trail World Series wybiera wyjątkowy wyścig na Wielki Finał. W tym roku 30 najlepszych mężczyzn i kobiet w klasyfikacji generalnej po 6. wyścigu zostanie zaproszonych na Wielki Finał Madeira Ocean&Trail na Maderze. Taka formuła gwarantuje wyjątkowe emocje i walkę do ostatniego metra.

Program Golden Trail World Series 2022:

  • 29 maja – Zegama-Aizkorri, Hiszpania
  • 26 czerwca – Marathon du Mont Blanc, Francja
  • 6 sierpnia – Stranda Fjord Trail, Norwegia
  • 13 sierpnia – Sierre-Zinal, Szwajcaria
  • 17 września – Pikes Peak Ascent, Stany Zjednoczone
  • 25 września – Flagstaff Sky Peaks, Stany Zjednoczone
  • 26-30 października – Wielki Finał, Madeira Ocean&Trail, Madera

Źródło: Golden Trail Series

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówRoman Ficek na Głównym Szlaku Beskidzkim 25 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Roman Ficek w rekordowym czasie pokonał Główny Szlak BeskidzkiUltramaratończyk z małopolskiej Skawicy, pokonał ponad 500-kilometrową trasę w 93 godziny i 44 minuty. To nowy rekord tej trasy w formule „ze...
Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach 28 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Ruszyły zapisy na 47. Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa BiegowegoDo końca października obowiązuje najniższa opłata startowa na główne konkurencje 47. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego,...
Barbara Prymakowska zwycięża w Mistrzostwach Europy Masters w Biegach Górskich 12 lipiec 2022
Lilianna Błazenek
79-letnia Barbara Prymakowska zwycięża w Mistrzostwach Europy Masters w Biegach Górskich79-letnia tarnowianka po raz kolejny sięga po najcenniejsze trofeum w zawodach biegowych. Tym razem „Najszybsza Babcia Świata” we francuskim La...
9 listopad 2023
Martyna Hetmańczyk
HOKA Mafate Speed 4 - sprawdzone w terenieNajnowsza odsłona butów do biegów ultra HOKA Mafate Speed 4: jeszcze lżejsze, bardziej dynamiczne i zaawansowane.
OutdooroweABC 22 marzec 2022
Marcin Kijowski
WF z klasąFajny film, znaczy lekcje wychowania fizycznego, ostatnio widziałem. Tak, WF na świeżym powietrzu, w prześlicznych okolicznościach przyrody. Po...
Start sezonu narciarstwa biegowego w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach 15 grudzień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Czas na biegówki! Rozpoczęcie sezonu w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach16 grudnia odbędzie się oficjalne rozpoczęcie sezonu narciarstwa biegowego w Ośrodku Narciarstwa Biegowego Jakuszyce w Szklarskiej Porębie, w...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje