The North Face Nowa kolekcja
Golden Trail World Series 2022
Źródło: goldentrailseries.com

Golden Trail World Series 2022 już od 29 maja

Golden Trail World Series (GTWS), elitarna impreza w świecie trailrunningu, powraca w swojej pierwszej w tym roku odsłonie 29 maja w wyścigu Zegama-Aizkorri w Kraju Basków.

Oprócz trzech kultowych biegów (Zegama-Aizkorri w Hiszpani, Marathon du Mont Blanc we Francji i Sierre-Zinal w Szwajcarii) odbędą się też trzy inne wyścigi. Pierwszy z nich (Stranda Fjord Trail) w Norwegii, niedaleko miejsca, gdzie mieszka zwycięzca ubiegłorocznego GTWS – Stian Angermund. Dwa kolejne wydarzenia zabiorą nas do Stanów Zjednoczonych: Pikes Peak Ascent do Kolorado, a Flagstaff Sky Peaks do Arizony, serca amerykańskiego trailrunningu.
W Kolorado organizatorzy oferują premię w wysokości 10 000 dolarów za pokonanie bariery 2 godzin (2 godzin 21 minut w przypadku kobiet).

Golden Trail World Series to światowy cykl wyczynowych imprez biegowych w terenie, organizowany i wpierany przez markę Salomon. Jak zapewniają organizatorzy wydarzenia, „seria wyróżnia się we współczesnym świecie sportu, szanując unikalne wartości, takie jak parytet, sprawiedliwość, przejrzystość i uczciwość.” Celem wydarzenia jest promowanie profesjonalnych biegaczy górskich jako światowej klasy sportowców, prezentacja i ochrona budzącego podziw środowiska naturalnego oraz uznanie fantastycznych, pełnych pasji kibiców jako nieodłącznej części tej dyscypliny.

Każdy z sześciu wyścigów w serii został specjalnie dobrany pod kątem scenerii, trudności, historii i atmosfery, którą trasa zaoferuje nie tylko biegaczom, ale także kibicom. Są to wyścigi, które ze względu na ich wyjątkowość każdy biegacz górski ma na swojej liście życzeń.

Format zawodów jest prosty i przejrzysty: liczą się trzy najlepsze wyniki z sześciu wyścigów.
Każdego roku The Golden Trail World Series wybiera wyjątkowy wyścig na Wielki Finał. W tym roku 30 najlepszych mężczyzn i kobiet w klasyfikacji generalnej po 6. wyścigu zostanie zaproszonych na Wielki Finał Madeira Ocean&Trail na Maderze. Taka formuła gwarantuje wyjątkowe emocje i walkę do ostatniego metra.

Program Golden Trail World Series 2022:

  • 29 maja – Zegama-Aizkorri, Hiszpania
  • 26 czerwca – Marathon du Mont Blanc, Francja
  • 6 sierpnia – Stranda Fjord Trail, Norwegia
  • 13 sierpnia – Sierre-Zinal, Szwajcaria
  • 17 września – Pikes Peak Ascent, Stany Zjednoczone
  • 25 września – Flagstaff Sky Peaks, Stany Zjednoczone
  • 26-30 października – Wielki Finał, Madeira Ocean&Trail, Madera

Źródło: Golden Trail Series

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułów 9 listopad 2023
Martyna Hetmańczyk
HOKA Mafate Speed 4 - sprawdzone w terenieNajnowsza odsłona butów do biegów ultra HOKA Mafate Speed 4: jeszcze lżejsze, bardziej dynamiczne i zaawansowane.
Zegama Aizkorri 2022 30 maj 2022
Lilianna Błazenek
Rekordowy wyścig Zegama-Aizkorri 202229 maja, po dwóch latach pandemicznej przerwy, w kraju Basków odbył się legendarny maraton górski Zegama-Aizkorri, pierwszy bieg w cyklu Golden...
Golden Trail World Series 2022 26 październik 2022
Lilianna Błazenek
Golden Trail World Series finiszuje na Maderze. Trzech Polaków w finaleNajlepsi ultrasi na świecie będą przez najbliższe pięć dni rywalizować na Maderze. Ta portugalska wyspa została w tym roku gospodarzem...
Sierra Nevada Trevelez 3 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Bieganie w Sierra Nevada? Czemu nie!A może tym razem góry i plaża w jednym? A do tego jeszcze zwiedzanie? Jeśli nasze górskie drogi już Wam nie wystarczają albo zwyczajnie...
23 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
HOKA Speedgoat 5. Legenda w nowej odsłoniePodobno ludzie dzielą się na tych, którzy biegają w HOKAch i tych, którzy jeszcze tego nie próbowali… Ale jak już spróbują, to już w nich...
UltraBies Biegi Górskie 2022 11 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Relacja z I edycji imprezy biegowej UltraBies Biegi GórskieZa nami I edycja nowej imprezy biegowej UltraBies Biegi Górskie, która odbyła się w bieszczadzkiej Dołżycy. W zawodach wzięło udział ponad...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje