TriCity Trail 2022
Źródło: TriCity Trail facebook

Góry w Trójmieście – siódma edycja TriCity Trail już 9 lipca

Tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i Nadleśnictwa Gdańsk będą w sobotę 9 lipca miejscem zmagań biegaczy trailowych, którzy spróbują swoich sił w jednym z trzech biegów odbywającego się po raz siódmy TriCity Trail: ultramaratonie, maratonie+ i półmaratonie.

Trójmiejskie szlaki, które przebiegają przez piękne morenowe tereny, są idealne dla początkujących miłośników biegów ultra. Organizatorzy przygotowali trzy trasy, o różnej długości i różnym poziomie trudności. Obiecują solidną porcję podejść i podbiegów, ale także sporo płaskich, przyjemnych odcinków.

Najdłuższy dystans 80+ rozpocznie się w Gdańsku, a zakończy w Wejherowie. Po drodze biegacze będą musieli pokonać przewyższenia rzędu +1705m/-1805m. Na przebiegnięcie całego dystansu mają 15 godzin.

Maraton+ to tak naprawdę 49 km z przewyższeniami +1015m/-1115m, po bardzo urozmaiconej, choć technicznie dość łatwej trasie. Limit czasu na pokonanie dystansu to 9 godzin. Start w Gdyni, a meta w Wejherowie.

Półmaraton to już raczej bieg przełajowy i nie wymaga górskiego przygotowania. Do pokonania będzie 21,4 km w ciągu 4 godzin. Przewyższenia +400m/-400m nie są specjalnie imponujące, ale takie jest założenie najprostszego z biegów. Zawodnicy pobiegną pętlą z Wejherowa.

Organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych zawodnikach – dla nich przygotowują biegi TriCity Trail Junior na dystansach od 300 m do 1 km.

Tricity Trail to także pomaganie. Organizatorzy kontynuują współpracę z Hospicjum Pomorze Dzieciom, które można wspomóc finansowo wybierając przy rejestracji pakiet charytatywny (+30 zł).

Rejestracja do zawodów nadal trwa, a do końca czerwca obowiązują jeszcze promocyjne ceny na pakiety startowe.

Źródło: TriCity Trail

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówAndrzej Puchacz nie żyje 8 wrzesień 2022
Lilianna Błazenek
Nie żyje Andrzej Puchacz – twórca biegów górskich w PolsceŚrodowisko biegów górskich i lekkoatletyki poniosło wczoraj niepowetowaną stratę. Po długiej chorobie odszedł znany sportowy społecznik...
Biegi górskie to także niesamowite widoki 23 maj 2022
Grzegorz Soczomski
Jak przygotować się do biegów górskich i jaki sprzęt kupić?Bieganie w górach przynosi niesamowitą satysfakcję. Może rzucić nową perspektywę na szczyty i grzbiety, które doskonale znamy z pieszych...
Łemkowyna Ultra Trail 2022 21 październik 2022
Lilianna Błazenek
Jesienna 9. Łemkowyna Ultra Trail już w ten weekendJedne z najpopularniejszych i najbardziej wymagających zawodów biegowych ultra w Polsce – Łemkowyna Ultra Trail – odbędą się już w...
Barbara Prymakowska zwycięża w Mistrzostwach Europy Masters w Biegach Górskich 12 lipiec 2022
Lilianna Błazenek
79-letnia Barbara Prymakowska zwycięża w Mistrzostwach Europy Masters w Biegach Górskich79-letnia tarnowianka po raz kolejny sięga po najcenniejsze trofeum w zawodach biegowych. Tym razem „Najszybsza Babcia Świata” we francuskim La...
Letni Bieg Piastów 31 maj 2022
Lilianna Błazenek
Letni Bieg Piastów już po raz dziesiątyJeszcze nie tak wiekowy, jak jego starszy brat – Zimowy Bieg Piastów, który w tym roku przywitał zawodników po raz 46., ale równie licznie...
9 listopad 2023
Martyna Hetmańczyk
HOKA Mafate Speed 4 - sprawdzone w terenieNajnowsza odsłona butów do biegów ultra HOKA Mafate Speed 4: jeszcze lżejsze, bardziej dynamiczne i zaawansowane.

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje