The North Face Nowa kolekcja
TriCity Trail 2022
Źródło: TriCity Trail facebook

Góry w Trójmieście – siódma edycja TriCity Trail już 9 lipca

Tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i Nadleśnictwa Gdańsk będą w sobotę 9 lipca miejscem zmagań biegaczy trailowych, którzy spróbują swoich sił w jednym z trzech biegów odbywającego się po raz siódmy TriCity Trail: ultramaratonie, maratonie+ i półmaratonie.

Trójmiejskie szlaki, które przebiegają przez piękne morenowe tereny, są idealne dla początkujących miłośników biegów ultra. Organizatorzy przygotowali trzy trasy, o różnej długości i różnym poziomie trudności. Obiecują solidną porcję podejść i podbiegów, ale także sporo płaskich, przyjemnych odcinków.

Najdłuższy dystans 80+ rozpocznie się w Gdańsku, a zakończy w Wejherowie. Po drodze biegacze będą musieli pokonać przewyższenia rzędu +1705m/-1805m. Na przebiegnięcie całego dystansu mają 15 godzin.

Maraton+ to tak naprawdę 49 km z przewyższeniami +1015m/-1115m, po bardzo urozmaiconej, choć technicznie dość łatwej trasie. Limit czasu na pokonanie dystansu to 9 godzin. Start w Gdyni, a meta w Wejherowie.

Półmaraton to już raczej bieg przełajowy i nie wymaga górskiego przygotowania. Do pokonania będzie 21,4 km w ciągu 4 godzin. Przewyższenia +400m/-400m nie są specjalnie imponujące, ale takie jest założenie najprostszego z biegów. Zawodnicy pobiegną pętlą z Wejherowa.

Organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych zawodnikach – dla nich przygotowują biegi TriCity Trail Junior na dystansach od 300 m do 1 km.

Tricity Trail to także pomaganie. Organizatorzy kontynuują współpracę z Hospicjum Pomorze Dzieciom, które można wspomóc finansowo wybierając przy rejestracji pakiet charytatywny (+30 zł).

Rejestracja do zawodów nadal trwa, a do końca czerwca obowiązują jeszcze promocyjne ceny na pakiety startowe.

Źródło: TriCity Trail

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówBieg Górski GOPR w Bielsku-Białej 15 wrzesień 2022
Sylwia Pachota-Rura
I Bieg Górski GOPR z okazji 70-lecia GOPRGórskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe już w najbliższą niedzielę zaprasza wszystkich sympatyków biegania do Bielska-Białej na wyjątkowe...
OutdooroweABC 22 marzec 2022
Marcin Kijowski
WF z klasąFajny film, znaczy lekcje wychowania fizycznego, ostatnio widziałem. Tak, WF na świeżym powietrzu, w prześlicznych okolicznościach przyrody. Po...
Zwycięzcy Tatra Fest Biegu – Mistrzostw Polski Skyrunning Ultra 2022 22 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Natalia Tomasiak i Roman Ficek zwycięzcami Tatra Fest Bieg 2022Natalia Tomasiak i Roman Ficek, zwycięzca poprzedniej edycji zawodów, wygrali w sobotę piątą odsłonę Tatra Fest Biegu – Mistrzostw Polski...
Tatrzański Festiwal Biegowy 18 lipiec 2022
Lilianna Błazenek
Tatrzański Festiwal Biegowy w nowej odsłonie w nadchodzący weekendTrzecia edycja Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego będzie miała tym razem charakter międzynarodowy – odbędzie się w tym roku z partnerami ze...
Biegi Górskie Sanok 2022 16 wrzesień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Już w sobotę startują Biegi Górskie Sanok 2022Po roku przerwy spowodowanej pandemią powracają „Biegi Górskie Sanok”. Przed nami V jubileuszowa edycja, organizatorem imprezy jest...
18 wrzesień 2023
Martyna Hetmańczyk
A może wybiegać w Dynafiicie? Teraz jest okazjaSklepy kuszą okazjami, pogoda zachęca do biegowych zabaw. Jeśli jesteście na kupnie nowych biegowych butów w góry, rozważcie propozycje...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje