The North Face Nowa kolekcja
Letni Bieg Piastów
Źródło: Bieg Piastów Facebook

Letni Bieg Piastów już po raz dziesiąty

Jeszcze nie tak wiekowy, jak jego starszy brat – Zimowy Bieg Piastów, który w tym roku przywitał zawodników po raz 46., ale równie licznie gromadzący biegaczy górskich Letni Bieg Piastów odbędzie się po raz dziesiąty 27-28 sierpnia. Na listach startowych jest już ponad 750 zawodników z Polski i pięciu innych krajów.

Zawodnicy wystartują i zakończą swoje biegi w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach, a trasy na dystansach 12 km, 22 km i ultramaraton 51 km będą jak zwykle przebiegać przez malownicze tereny Gór Izerskich.

Letni bieg miał swoje początki w 2013 roku, kiedy to organizatorzy biegu zimowego postanowili ożywić Góry Izerskie także latem. Początkowo odbywał się jedynie na dystansach 10 i 20 km, po dwóch latach doszedł maraton, który w 2016 roku został zastąpiony pięćdziesiątką.

Organizatorzy pomyśleli także o amatorach i specjalnie dla nich stworzyli marsz nordic walking, który w przeciwieństwie do biegów górskich stawia na rekreację, a nie rywalizację. Bez rywalizacji odbędą się również biegi dla dzieci – Bieg Przedszkolaka i Bieg Zuchów.

W historii Letniego Biegu Piastów znajdziemy nazwiska wielu znakomitych biegaczek i biegaczy, jak choćby jedne z najlepszych ultramaratonek świata Aleksandrę Niwińską i Patrycję Bereznowską (zwyciężyła ultramaraton w 2017 roku), maratonkę Dominikę Stelmach, czy panów: Marcina Świerca, Miłosza Szcześniewskiego i Roberta Farona.

Program zawodów:

27 sierpnia 2022 (sobota):
9:00 START – Ultramaraton Jakuszycki
10:00 START – Półmaraton Jakuszycki

28 sierpnia 2022 (niedziela):
10:00 START – Jakuszycka Dwunastka
10:20 START – Marsz Nordic Walking

Zapisy jeszcze otwarte!

Źródło: strona organizatora

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówAndrzej Puchacz nie żyje 8 wrzesień 2022
Lilianna Błazenek
Nie żyje Andrzej Puchacz – twórca biegów górskich w PolsceŚrodowisko biegów górskich i lekkoatletyki poniosło wczoraj niepowetowaną stratę. Po długiej chorobie odszedł znany sportowy społecznik...
9 listopad 2023
Martyna Hetmańczyk
HOKA Mafate Speed 4 - sprawdzone w terenieNajnowsza odsłona butów do biegów ultra HOKA Mafate Speed 4: jeszcze lżejsze, bardziej dynamiczne i zaawansowane.
Start sezonu narciarstwa biegowego w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach 15 grudzień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Czas na biegówki! Rozpoczęcie sezonu w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach16 grudnia odbędzie się oficjalne rozpoczęcie sezonu narciarstwa biegowego w Ośrodku Narciarstwa Biegowego Jakuszyce w Szklarskiej Porębie, w...
15. Bieg Trzech Kopców 30 wrzesień 2022
Lilianna Błazenek
Górski bieg w dużym mieście: 15. Bieg Trzech Kopców już w niedzielęJuż w najbliższą niedzielę, 2 października, Kraków będzie gościł biegaczy i kibiców na trasie 15. Biegu Trzech Kopców – jubileuszowej...
Szymon Makuch dla Fundacji Herosi 4 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Przebiegnie Hindukusz, Karakorum i Himalaje dla chorych dzieciTo, co planuje zrobić Szymon Makuch już we wrześniu tego roku, wydaje się szaleństwem. Ultradystansowiec zamierza przebiec ponad 1000 km w...
Tatra Fest Bieg/fot. Jacek Deneka 18 maj 2023
Redakcja OutdooroweABC
Trwają zapisy na festiwal biegowy TATRA FESTTegoroczny weekend z bieganiem po Tatrach zapowiada się tak: unikatowe trasy z pięknymi widokami, trzy dystanse do wyboru: 10 km, 24 km i 65 km,...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje