15. Bieg Trzech Kopców
Źródło: Kraków PL Facebook

Górski bieg w dużym mieście: 15. Bieg Trzech Kopców już w niedzielę

Już w najbliższą niedzielę, 2 października, Kraków będzie gościł biegaczy i kibiców na trasie 15. Biegu Trzech Kopców – jubileuszowej edycji Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim.

Bieg Trzech Kopców to impreza wyjątkowa – jedyny w Polsce bieg górski, który odbywa się w centrum dużego miasta. Jego 13-kilometrowa trasa z różnicą wzniesień 160 m, łączy trzy krakowskie kopce – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego i prowadzi zarówno po utwardzonej, jak i nieutwardzonej nawierzchni. W klasyfikacji międzynarodowej bieg został zakwalifikowany jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, której trasa w przeważającej części jedynie się wznosi.
Trasa wiedzie m.in. Bulwarami Wiślanymi i przez Las Wolski, obok wielu atrakcji turystycznych Krakowa (oprócz kopców również kładka im. o. Bernatka, Skałka, Wawel czy klasztor sióstr Norbertanek).

Start 15. Biegu Trzech Kopców jest przewidziany na godz. 10:30 ze Wzgórza Lasoty pod Kopcem Krakusa, a meta znajduje się na Wzgórzu Sowiniec pod Kopcem Piłsudskiego. Limit czasu na pokonanie trasy wynosi 2 godziny.

Rekordzistami trasy są Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo – 40 minut i 4 sekundy z 2017 roku oraz reprezentantka Mołdawii, olimpijka z Rio de Janeiro – Lilia Fiskowicz, która w ubiegłym roku uzyskując czas 46 minut i 59 sekund poprawiła o 13 sekund wcześniejszy, własny rekord trasy z 2016 roku.
Wszystko wskazuje na to, że w niedzielnej jubileuszowej edycji biegu padnie rekord frekwencji – zapisanych jest już ponad 3200 biegaczy, a zgłoszenia do udziału w imprezie będą przyjmowane w Biurze Zawodów jeszcze dzisiaj i jutro. Dotychczas najwięcej zawodników ukończyło bieg w 2019 roku – 2971 osób.

Źródło: Bieg Trzech Kopców

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułów 9 listopad 2023
Martyna Hetmańczyk
HOKA Mafate Speed 4 - sprawdzone w terenieNajnowsza odsłona butów do biegów ultra HOKA Mafate Speed 4: jeszcze lżejsze, bardziej dynamiczne i zaawansowane.
Sierra Nevada Trevelez 3 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Bieganie w Sierra Nevada? Czemu nie!A może tym razem góry i plaża w jednym? A do tego jeszcze zwiedzanie? Jeśli nasze górskie drogi już Wam nie wystarczają albo zwyczajnie...
OutdooroweABC 22 marzec 2022
Redakcja OutdooroweABC
Góry, ziemia, powietrzeNiech nie zwiedzie cię niewielki kilometraż tego biegu. Dolomites Sky Race to prawdziwy górski potwór, pozbawiający tchu na morderczych...
OutdooroweABC 22 kwiecień 2022
Grzegorz Soczomski
Biegiem po graniBiegu Ultra Granią Tatr nie przebiegłem ani w tym roku ani dwa lata temu, ale dzięki kilku wypadom w Tatry dobrze poznałem jego trasę. Poniżej...
UltraKotlina 2022 7 październik 2022
Lilianna Błazenek
UltraKotlina 2022: bieganie ekstremalne w Sudetach już w ten weekendNa zakończenie sezonu biegów górskich odbędzie się w nadchodzący weekend, 8-9 października, prawdziwie królewska impreza biegowa –...
XRUN Biała Dama oraz finał XRUN 2022 18 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Bieg górski XRUN Biała Dama oraz finał XRUN 2022XRUN to cykl biegów górskich rozgrywanych w Małopolsce. Puchar XRUN składa się z rywalizacji w formule CLASSIC oraz MINI. Aby być...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje