The North Face Nowa kolekcja
Zimowy Chudy Wawrzyniec 2022
Źródło: Chudy Wawrzyniec / facebook

Wystartowały zapisy na zimową odsłonę Chudego Wawrzyńca!

28 stycznia 2023 odbędzie się druga edycja zimowej wersji Chudego Wawrzyńca. To jeden z najstarszych ultramaratonów w Polsce rozgrywany na szlakach Beskidu Żywieckiego.

Dystans biegu to 19 km z przewyższeniem 1250 m oraz startem i metą w Sopotni Wielkiej na wysokości ok. 700 m n.p.m.

Może być na tyle zimowo, że organizatorzy skrócą trasę i pominą Pilsko. Wówczas pozostanie 17,5 km górskiej przygody. Przygody, bo jeśli trasa będzie skrócona, to będzie oznaczać, że na trasie będą panować mocno zimowe warunki.

Zimowy Chudy Wawrzyniec w wersji optymistycznej zakłada wbiegnięcie na polski szczyt Pilska (1534 m). Start został zaplanowany na godz. 10:00 w okolicy ośrodka „Kordon” w Sopotni Wielkiej. Tam będzie także zlokalizowana meta. Zimowa trasa częściowo pokrywa się z najdłuższym dystansem wersji letniej tej imprezy.
Pierwsze kilometry prowadzą na Rysiankę (pierwszy punkt odżywczy). Zawodnicy pobiegną poza szlakiem znanym z letnich wędrówek czy treningów. Z Rysianki wyruszą na Trzy Kopce, Palenicę, Munczolik. Kolejny fragment to ten, który jest niewiadomą – albo będzie to wbiegnięcie na Pilsko, albo też bieg prosto do schroniska na Hali Miziowej, gdzie zlokalizowany będzie drugi punkt odżywczy.
Z Hali Miziowej zawodnicy wyruszą na Halę Jodłowcową, podejdą na Buczynkę, a następnie będzie już tylko długi, dość stromy zbieg do mety. Limit czasu to 5,5 h (w wersji skróconej – 5 h).

Każdy zawodnik startujący w zimowej odsłonie Chudego Wawrzyńca może wybrać pakiet charytatywny i wesprzeć działania Fundacji Energia Społeczna, będącej m.in. organizatorem akcji Czyste Beskidy.

Rejestracja na zimową odsłonę Chudego Wawrzyńca odbywa się na stronie www.zapisy.krokdonatury.pl. Obowiązuje limit 250 osób.

Źródło: chudywawrzyniec.pl

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówXRUN Biała Dama oraz finał XRUN 2022 18 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Bieg górski XRUN Biała Dama oraz finał XRUN 2022XRUN to cykl biegów górskich rozgrywanych w Małopolsce. Puchar XRUN składa się z rywalizacji w formule CLASSIC oraz MINI. Aby być...
Super Bieg Puchar Sudetów 2022 6 maj 2022
Redakcja OutdooroweABC
W niedzielę inauguracja Pucharu Sudetów w biegach górskichPo dwóch latach ograniczeń pandemicznych wraca do normalnego funkcjonowania cykl imprez biegowych Puchar Sudetów Super Bieg. W...
Bieg Górski GOPR w Bielsku-Białej 15 wrzesień 2022
Sylwia Pachota-Rura
I Bieg Górski GOPR z okazji 70-lecia GOPRGórskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe już w najbliższą niedzielę zaprasza wszystkich sympatyków biegania do Bielska-Białej na wyjątkowe...
Golden Trail World Series 2022 26 październik 2022
Lilianna Błazenek
Golden Trail World Series finiszuje na Maderze. Trzech Polaków w finaleNajlepsi ultrasi na świecie będą przez najbliższe pięć dni rywalizować na Maderze. Ta portugalska wyspa została w tym roku gospodarzem...
Górski Bieg Frassatiego 25 maj 2022
Lilianna Błazenek
Beskid Mały: IV Górski Bieg Frassatiego już 11 czerwcaGórski Bieg Frassatiego, organizowany w Międzybrodziu Bialskim, doczekał się swojej czwartej edycji. Bieg jest rozgrywany od 2019 roku w...
OutdooroweABC 22 marzec 2022
Marcin Kijowski
WF z klasąFajny film, znaczy lekcje wychowania fizycznego, ostatnio widziałem. Tak, WF na świeżym powietrzu, w prześlicznych okolicznościach przyrody. Po...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje