Horska Zachranna Służba transportuje ciało polskiego turysty
Źródło: Horska Zachranna Służba Facebook

Tatry Słowackie: nie żyje 24-letni polski turysta

Smutne wieści dotarły wczoraj z Tatr Słowackich. Horska Zachranna Służba odnalazła ciało 24-letniego turysty z Polski, który w niedzielę wybrał się na samotną wyprawę w północną część Tatr Zachodnich.

W poniedziałek słowaccy ratownicy otrzymali zgłoszenie od brata zaginionego turysty, który poinformował, że dzień wcześniej rodzina straciła z nim kontakt. Jeszcze w niedzielne popołudnie relacjonował swoją wyprawę przesyłając zdjęcia ze wspinaczki. Wieczorem już się jednak nie odezwał.

Służby wszczęły poszukiwania natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia w poniedziałek wieczorem. Okazało się, że pojazd polskiego turysty stoi zaparkowany przy wejściu na szlak. W poszukiwaniach brali udział ochotnicy i profesjonalni ratownicy z Horskiej Zachrannej Służby z południowej i północnej strony Tatr Zachodnich.

Ciało Polaka zostało odnalezione we wczesnych godzinach porannych we wtorek w tzw. Banikowskim Kotle w górnej części Doliny Żarskiej. Turysta spadł z wysokości. Ciało zostało przetransportowane przez ratowników HZS i przekazane policji.

W górnych rejonach Tatr zalega jeszcze zmrożony śnieg, przez co panują trudne warunki do poruszania się po górach. Konieczne jest doświadczenia oraz odpowiedni sprzęt.

Źródło: Horska Zachranna Służba

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułów 15 listopad 2023
Martyna Hetmańczyk
Lawinowe ABC: jak uniknąć terenowych pułapekSonda, łopata czy detektor to nie wszystko. W zimie, w terenie zagrożonym lawinami, sprzęt trzeba mieć, ale nawet ten najlepszy i najdroższy to...
Niedzielna akcja TOPR na Niżnich Rysach 21 listopad 2022
Sylwia Pachota-Rura
Niedzielna akcja ratowników TOPR na Niżnich RysachDwanaście godzin trwała wyprawa ratowników po dwóch turystów, którzy utknęli w masywie Niżnich Rysów. Wchodząc na Niżnie Rysy, turyści...
18 wrzesień 2023
Martyna Hetmańczyk
Tragedia na Orlej PerciFatalnie zakończył się ostatni weekend w Tatrach. Z Orlej Perci spadła młoda turystka - niestety nie udało jej się uratować. Doskonała...
2. Konferencja Bezpieczeństwo na Szczycie 5 styczeń 2023
Sylwia Pachota-Rura
2. Konferencja Bezpieczeństwo na Szczycie już w tym tygodniu w KatowicachCo zrobić, gdy spotkasz niedźwiedzia? Jakie rzeczy warto mieć w plecaku? Jak wyznaczyć kierunek trasy? Jak wezwać pomoc, gdy jej potrzebujemy?
Tatry 2 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Tatry: szlak z Zazadniej na Wiktorówki ponownie niedostępny dla turystówOd 2 sierpnia do odwołania spodziewane są utrudnienia dla turystów planujących wakacje w Tatrach. Zostaje zamknięty niebieski szlak z Zazadniej...
3 październik 2023
Marcin Kijowski
Przyroda czy narciarski lunapark. Aktywiści walczą o sokoła w Tatrach- Wnioskujemy o utworzenie strefy ochrony ostoi wokół gniazda sokoła wędrownego na Nosalu, ponieważ instytucjom powołanym do chronienia...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje