The North Face Nowa kolekcja
Remont podestu na Pochylcu
Źródło: Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” / facebook

Remont podestów i stałych punktów asekuracyjnych na Pochylcu

W dniach od 15 do 16 lipca na Pochylcu były prowadzone prace naprawcze. Został wykonany częściowy remont podestów i stałych punktów asekuracyjnych.

Zostały rozebrane dwa górne podesty, które były w najgorszym stanie. W miejsce zamontowano nowe podesty, które tym razem osadzono na betonowych słupkach. Dzięki temu powinny zachować dłuższą żywotność oraz ułatwić naprawy w przyszłości. Tymczasowo poprawiono też stan schodów oraz „pułapki” na dolnych podestach.

W kluczowych miejscach oraz na stanowiskach pojawiły się stalowe karabinki. Zostały wycięte stare mailony, których wcześniej nie udało się odkręcić.

Proces wymiany asekuracji trwał około miesiąca i wymagał zaangażowania wielu osób. Głównymi wykonawcami prac były osoby związane z Klubem Wysokogórskim SAKWA — Adam Zachura oraz Paweł Mętel.

Dodatkowymi rękami do pracy na miejscu posłużyli Michał Tomasik, Marcin Ciepielewski, Michał Mistela i Michał Czech. Wsparcia merytorycznego oraz pomocy w formalnościach udzielił Włodek Porębski.

Polski Związek Alpinizmu sfinansował zakup drewna, a rockice.pl podarował niezbędny sprzęt.

Źródło: Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówBabia Góra 20 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Babiogórski Park Narodowy otwiera Akademicką Perć po zimieW najbliższą sobotę (21 maja) zostanie otwarty dla ruchu turystycznego żółty szlak Akademicka Perć, prowadzący od Górnego Płaju na szczyt...
Piotr Krzyżowski podczas poprzedniej wyprawy w Karakorum 31 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Ratownicy GOPR na Broad Peak oraz K2Na profilu społecznościowym Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pojawiły się dobre wieści z Karakorum.
Gorce wiosną 31 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Schronisko na Lubaniu zostanie odbudowaneW Gorcach powstanie schronisko turystyczne na Lubaniu. Rozstrzygnięto już konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji schroniska górskiego,...
Projekt nowej kładki rowerowej w Krościenku nad Dunajcem 25 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Na Dunajcu powstanie nowa kładka rowerowa, która połączy Krościenko ze SzczawnicąDwa brzegi Dunajca w Krościenku nad Dunajcem i Szczawnicy znów zostaną połączone. Stanie się tak za sprawą kładki rowerowej, która została...
Akcja HZS w Tatrach Wysokich piorun trafił polskich turystów 16 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Piorun poraził polskich turystów w Tatrach Wysokich. Jeden z nich nie żyjePopołudniem 15 sierpnia słowaccy ratownicy z Horskiej Záchrannej Služby otrzymali prośbę o pomoc na niebieskim szlaku turystycznym pod...
Ratownik HZS zaatakowany przez niedźwiedzia 16 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Atak niedźwiedzia w Wielkiej FatrzePopołudniem 15 czerwca niedźwiedź zaatakował ratownika górskiego Horskiej Zachrannej Służby. Mężczyzna instynktownie wspiął się na...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje