The North Face Nowa kolekcja
Akcja TOPR - śmiertelny wypadek na Orlej Perci
Źródło: TOPR / facebook

Śmiertelny wypadek na Orlej Perci

Po godzinie 12 ratownicy TOPR otrzymali zgłoszenie od trójki turystów o upadku jednego z nich z Pościeli Jasińskiego do Doliny Pańszczycy.

Na pomoc poszkodowanemu ruszyło pięciu ratowników, którzy dotarli na miejsce śmigłowcem. Niestety mimo prób nie byli w stanie uratować turysty, który doznał poważnych urazów głowy.
Współtowarzysze poszkodowanego także potrzebowali pomocy. Nie byli przygotowani na warunki zimowe i nie posiadali odpowiedniego sprzętu, aby poruszać się bezpiecznie w takich warunkach. Dwóch ratowników ewakuowało ich bezpiecznie na grań, a następnie śmigłowcem przetransportowano ich do Zakopanego.

Z kolei po godzinie 17 na prośbę Horskiej Záchrannej Služby w rejon Chaty Pod Rysami poleciał śmigłowiec TOPR po nieprzytomnego turystę, który upadł z wysokości z okolic Kogutka, schodząc z Wysokiej. Z powodu pogorszenia się warunków pogodowych śmigłowiec znad Morskiego Oka zawrócił do Zakopanego.

To już kolejny wypadek śmiertelny w Tatrach w ciągu kilku ostatnich dni. Dwie osoby zginęły na Rysach, jedna na Krzyżnem i jedna na Słowacji.

Ratownicy TOPR przestrzegają, że w wyższych partiach Tatr nadal panują warunki zimowe i niezmiennie apelują o umiejętny dobór celów wycieczek do panujących warunków oraz posiadanego sprzętu i umiejętności oraz doświadczenia.

Źródło: TOPR

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówAkcja Podhalańskiej Grupy GOPR w rejonie Starego Wierchu 25 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Wypadek rowerowy w rejonie Starego WierchuRatownicy z Szczawnickiej Sekcji Grupy Podhalańskiej GOPR poinformowali, że we wtorek 24 maja na szlaku papieskim z Przehyby niedaleko Starego...
Ratownicy GOPR na szkoleniu z ratownictwa w rwących rzekach górskich 18 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Ratownicy GOPR szkolili się z ratownictwa w rwących rzekach górskichKilka dni temu w Szczawnicy na terenie działania Grupy Podhalańskiej GOPR odbył się centralny kurs ratownictwa na rzekach górskich.
Niedźwiedź w Pienińskim Parku Narodowym 7 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Uwaga! Niedźwiedź na terenie Pienińskiego Parku NarodowegoPieniński Park Narodowy podał komunikat o niedźwiedziu zaobserwowanym na terenie Parku. Turyści proszeni są o zachowanie szczególnej...
Szkolenie TPN 8 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Sierpniowe szkolenia w Tatrach dla twórców internetowychTatrzański Park Narodowy zaprasza twórców internetowych szukających nowych inspiracji i tematów na dwie wyjątkowe wyprawy. To kolejne szkolenia...
Zejście lawiny pod Baranimi Rogami 10 maja 2022 roku 10 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Odnaleziono kamerę z nagraniem wypadku lawinowego z 10 maja 2022 rokuTurysta z Polski znalazł kamerę GoPro, która należała do narciarzy porwanych przez lawinę pod Baranimi Rogami w Tatrach Słowackich 10 maja...
Polskie podium Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas 21 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Polskie podium w Pucharze Świata we wspinaczce sportowej na czasZa nami kolejna odsłona Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas w Salt Lake City.  Zawody wygrała Aleksandra Mirosław osiągając już w...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje