The North Face Nowa kolekcja
Grupa Beskidzka GOPR - akcja na Małym Skrzycznem
Źródło: GOPR Beskidy / facebook

GOPR apeluje, aby w góry zabierać leki, które na co dzień zażywamy

63-letnia turystka po ukąszeniu owada w Beskidach doznała wstrząsu anafilaktycznego i straciła przytomność. Pomocy udzieliła jej koleżanka, podając kobiecie adrenalinę w ampułkostrzykawce.

Przy tej okazji GOPR przypomina, że w górach zawsze należy mieć przy sobie leki zalecane przez lekarza.

„O tym, jak ważne jest zabranie leków na górską wycieczkę, które na co dzień zażywamy i tych, które musimy zażyć w sytuacjach nagłego zagrożenia życia i zdrowia (zdiagnozowane choroby przewlekłe, uczulenia itp.), przekonała się wczoraj 63-letnia turystka na zboczach Małego Skrzycznego”. - podali w czwartek ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR.

W wyniku ukąszenia przez owada błonkoskrzydłego, turystka doznała wstrząsu anafilaktycznego i straciła przytomność. Na szczęście zgodnie z zaleceniem lekarza miała przy sobie adrenalinę w ampułkostrzykawce, która została jej podana przez koleżankę jeszcze przed przyjazdem na miejsce ratowników.

Ratownicy Beskidzkiej Grupy GOPR wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego po zabezpieczeniu i udzieleniu niezbędnej pomocy ewakuowali poszkodowaną do Szczyrku.

Źródło: GOPR Beskidy

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówGrupa Podhalańska GOPR 18 listopad 2022
Lilianna Błazenek
Zanim wyruszysz w góry – sprawdź pogodęWraz z nadejściem zimy, podhalańscy goprowcy udostępnili serwis internetowy, który z pewnością pomoże w świadomym wyborze celów wycieczek...
Plakat TPN „Nie strzelaj w sylwestra!” 30 grudzień 2022
Lilianna Błazenek
Ważny apel władz Tatrzańskiego Parku Narodowego w sprawie sylwestraKolejny rok z rzędu dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego wystosowała apel do turystów i mieszkańców Podhala, aby nie używali petard i...
Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach 21 wrzesień 2022
Lilianna Błazenek
Mimo lata w kalendarzu, w Tatrach zagrożenie lawinowe I stopniaW kalendarzu nadal lato, a w Tatrach spadło już tyle śniegu, że Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ogłosiło wczoraj pierwszy stopień...
Aleksandra Kałucka 14 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
W Innsbrucku rozpoczęły się Akademickie Mistrzostwa Świata we wspinaczce sportowejPolska reprezentacja w silnym składzie z siostrami Natalią i Aleksandrą Kałuckimi na czele będzie walczyć o kolejne medale.
La Mytique 17 marzec 2022
Grzegorz Łopata
Jak podbijaliśmy Wyspę PiratówLa Mytique, czyli słynny GR20 to najdłuższy szlak górski Korsyki i jeden z najtrudniejszych w Europie. Liczy ok. 180 kilometrów, a liczba...
Ratownicy GOPR na szkoleniu z ratownictwa w rwących rzekach górskich 18 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Ratownicy GOPR szkolili się z ratownictwa w rwących rzekach górskichKilka dni temu w Szczawnicy na terenie działania Grupy Podhalańskiej GOPR odbył się centralny kurs ratownictwa na rzekach górskich.

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje