X ultraMaraton Bieszczadzki w Cisnej
Źródło: X ultraMaraton Bieszczadzki / facebook

Jesienne bieganie w Bieszczadach

W dniach 7-8 października w Cisnej odbędzie się X edycja ultraMaratonu Bieszczadzkiego. Tradycyjnie już organizatorzy przygotowali dystans dla spragnionych ekstremalnych doznań, mają także ciekawe propozycje dla innych biegaczy.

Do dyspozycji zawodników organizatorzy przygotowali cztery dystanse dla dorosłych biegaczy – 14 km, 26 km, 52 km, 90 km oraz kilka imprez biegowych dla dzieci.
Różnorodność dostępnych dystansów (od 14 do 90 kilometrów) sprawia, że impreza przygotowana jest zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących biegaczy górskich.

Znawcy tematu twierdzą, że Bieszczady najpiękniejsze są jesienią, stąd UltraMaraton Bieszczadzki jest biegiem szczególnym dzięki pięknym widokom towarzyszącym biegaczom na trasach. Dla wielu zawodników to jedna z ostatnich okazji, by w tym roku pobiegać po górach i spędzić czas w towarzystwie osób o podobnych zainteresowaniach.

Impreza gromadzi w Bieszczadach biegaczy z całej Polski, a także spoza jej granic, zarówno amatorów krótszych dystansów (14 km i 26 km), jak i biegaczy ultra (52 km i 90 km). W ultraMaratonie startują zarówno wyczynowcy, jak i osoby lubiące kontemplować bieszczadzkie szlaki w spokojniejszym tempie. Wspólnie corocznie tworzą niesamowity i niepowtarzalny klimat.

Program X ultraMaratonu Bieszczadzkiego

7 października - piątek

 • 16:00-22:00 odbiór pakietów, Biuro Zawodów, Cisna, Orlik

8 października - sobota

 • 1:00 start UMB 90 km, Cisna
 • 5:00 - 8:00 odbiór pakietów, Biuro Zawodów, Cisna, Orlik
 • 6:00 start UMB 52 km, Cisna
 • 6:45 odjazd Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej na start UMB 26 km, Cisna
 • 9:00 start UMB 14 km, Cisna
 • 14:30- 15:45 biuro zawodów dla dzieci
 • 16:00 biegi dla dzieci, Cisna, Orlik
 • 17:00 dekoracja zwycięzców ultraMaratonu Bieszczadzkiego
 • 17:30 dekoracja uczestników Karpackiego Szlemu
 • 18:00 zamknięcie mety

Organizatorzy przypominają, że na trasach biegowych należy stosować się do zasad ochrony przyrody i zabrania się:

 • zaśmiecania terenu (czyli np. porzucania opakowań po odżywkach, butelek, kubeczków – wszystkie śmieci należy zostawiać na punktach kontrolnych),
 • schodzenia z trasy biegu,
 • zakłócania ciszy,
 • na odcinku przebiegającym przez Bieszczadzki Park Narodowy, należy się stosować do zasad ochrony przyrody ujętych w Regulaminie BdPN.
  Zawodnicy łamiący te zasady zostaną zdyskwalifikowani.

Źródło: X ultraMaraton Bieszczadzki

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówGórski Bieg Frassatiego 25 maj 2022
Lilianna Błazenek
Beskid Mały: IV Górski Bieg Frassatiego już 11 czerwcaGórski Bieg Frassatiego, organizowany w Międzybrodziu Bialskim, doczekał się swojej czwartej edycji. Bieg jest rozgrywany od 2019 roku w...
Golden Trail World Series 2022 26 październik 2022
Lilianna Błazenek
Golden Trail World Series finiszuje na Maderze. Trzech Polaków w finaleNajlepsi ultrasi na świecie będą przez najbliższe pięć dni rywalizować na Maderze. Ta portugalska wyspa została w tym roku gospodarzem...
9 listopad 2023
Martyna Hetmańczyk
HOKA Mafate Speed 4 - sprawdzone w terenieNajnowsza odsłona butów do biegów ultra HOKA Mafate Speed 4: jeszcze lżejsze, bardziej dynamiczne i zaawansowane.
Bieg Górski GOPR w Bielsku-Białej 15 wrzesień 2022
Sylwia Pachota-Rura
I Bieg Górski GOPR z okazji 70-lecia GOPRGórskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe już w najbliższą niedzielę zaprasza wszystkich sympatyków biegania do Bielska-Białej na wyjątkowe...
XRUN Biała Dama oraz finał XRUN 2022 18 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Bieg górski XRUN Biała Dama oraz finał XRUN 2022XRUN to cykl biegów górskich rozgrywanych w Małopolsce. Puchar XRUN składa się z rywalizacji w formule CLASSIC oraz MINI. Aby być...
Biegi górskie to także niesamowite widoki 23 maj 2022
Grzegorz Soczomski
Jak przygotować się do biegów górskich i jaki sprzęt kupić?Bieganie w górach przynosi niesamowitą satysfakcję. Może rzucić nową perspektywę na szczyty i grzbiety, które doskonale znamy z pieszych...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje