The North Face Nowa kolekcja
Budynek kolei linowej na Kasprowym Wierchu
Źródło: Pixabay.com

Akcja #Stacja Edukacja 2022 na Kasprowym Wierchu

Na Kasprowym Wierchu wystartowała akcja przygotowana wspólnie przez Polskie Koleje Linowe i Tatrzański Park Narodowy.

Na turystów wjeżdżających na szczyt Kasprowego Wierchu kolejką linową, a także na tych, którzy dotrą na szczyt pieszo, codziennie czekać będą edukatorzy — przewodnicy. Spotkamy ich w godz. 9 – 15 w oznakowanych punktach:

  • przy wyjściu z górnej stacji kolei,
  • na Suchej Przełęczy,
    na samym szczycie Kasprowego Wierchu (obok Obserwatorium Meteorologicznego).

Edukatorzy akcji przeprowadzą krótką lekcję na temat fauny i flory Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz górskich szlaków. Opowiedzą w szczegółach historię kolei linowej na Kasprowy Wiech. Przekażą także wiele praktycznych porad dotyczących bezpieczeństwa w górach i ciekawostek meteorologicznych. Każda opowieść trwa około 10 min., warto sobie zarezerwować ten czas planując wycieczkę.

Dla najwytrwalszych i najbardziej uważnych uczniów przygotowano nagrodę. Jeżeli odwiedzą wszystkie trzy punkty i zbiorą pieczątki, w sklepiku na górnej stacji kolei linowej na Kasprowy Wierch będzie czekać na nich wyjątkowy upominek.

Jak poznać edukatorów? Noszą pomarańczowe koszulki z nazwą akcji.

#StacjaEdukacja to projekt realizowany na Kasprowym Wierchu przez Tatrzański Park Narodowy we współpracy z Polskimi Kolejami Linowymi od czerwca do września, wszystko bez dodatkowych opłat.

Źródło: TPN

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówNa stokach Kilimandżaro zainstalowano szybki internet 19 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Szybki internet na stokach KilimandżaroWspinacze będą mogli dokumentować w czasie rzeczywistym swoje wyprawy na Kilimandżaro dzięki szybkiemu internetowi, który na stokach...
Ratownicy GOPR na szkoleniu z ratownictwa w rwących rzekach górskich 18 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Ratownicy GOPR szkolili się z ratownictwa w rwących rzekach górskichKilka dni temu w Szczawnicy na terenie działania Grupy Podhalańskiej GOPR odbył się centralny kurs ratownictwa na rzekach górskich.
Akcja ratunkowa Grupy Krakonoskiej GOPR 11 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Nie ma planów wprowadzenia płatnych akcji ratowniczych w górachTemat konieczności ponoszenia kosztów akcji ratowniczych w górach przez poszkodowanych powraca często w opinii publicznej, szczególnie po...
Wyższe temperatury roczne w górach 15 listopad 2022
Marcin Kijowski
Robi się naprawdę gorącoAlarmistyczne doniesienia naukowców. Choć rok się jeszcze nie skończył, wiadomo już, że będą to jedne z najgorętszych 12 miesięcy w...
Miejsce upadku turysty z kamery z drona ratowniczego 27 grudzień 2022
Lilianna Błazenek
Wybrał się na Kasprowy Wierch, a lawina ściągnęła go na słowacką stronęDużo szczęścia miał polski turysta, który w Boże Narodzenie wybrał się na samotną wyprawę na Kasprowy Wierch. Został porwany przez lawinę...
Sezonowa stacja GOPR na górze Żar 23 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Ratownicy GOPR w stacji sezonowej na Górze ŻarOd 1 czerwca ratownicy Beskidzkiej Grupy GOPR ponownie będą pełnić dyżury weekendowe przy górnej stacji PKL Góra Żar.

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje