The North Face Nowa kolekcja
Kask Black Diamond Capitan
Źródło: Fot. Ben Neilson / materiały prasowe Black Diamond

Black Diamond Capitan: kask do zadań specjalnych

Jak ważna jest rola kasku dla wspinacza, nie trzeba nikogo przekonywać. Jakkolwiek piękna i satysfakcjonująca, wspinaczka to sport podwyższonego ryzyka i trudno się z tym nie zgodzić. Głowa to jedna z najbardziej narażonych na urazy części ciała, więc nic dziwnego, że kask to absolutnie podstawowy element wyposażenia wspinaczkowego. Niezależnie od tego, czy „zaliczamy” sportowe wspinanie w okolicznych skałkach, pokonujemy jedną z dróg wielowyciągowych, czy też wspinamy się w lodzie – bezpieczeństwo i ochrona głowy przede wszystkim.

Black Diamond Capitan: kask do zadań specjalnych
Black Diamond Capitan: kask do zadań specjalnych.

Black Diamond – odpowiedź na potrzeby entuzjastów gór

Black Diamond zna potrzeby wspinaczy jak nikt inny. Ta kultowa amerykańska marka, z ponad 60-letnim doświadczeniem na rynku, została stworzona przez pasjonata gór dla pasjonatów gór. Black Diamond opracowuje innowacyjne rozwiązania i produkty dla entuzjastów wspinaczki, turystyki pieszej, alpinizmu, biegów przełajowych, górskich i narciarstwa. Proces projektowania i testowania rozwiązań jest efektem doświadczeń fanatyków outdooru – na nich firma koncentruje swój wysiłek badawczy i projektowy.

Kaski Black Diamond

Kaski, które ma w swojej ofercie Black Diamond, zapewniają niezawodną ochronę głowy podczas każdego rodzaju wspinaczki, niezależnie od tego, czy poszukujemy zaawansowanej technologii MIPS (MULTI-DIRECTIONAL IMPACT PROTECTION SYSTEM — wielokierunkowy system ochrony przed uderzeniami), którą posiada kask Vision, czy też ultralekkiego, znakomicie oddychającego produktu, jakim jest wielokrotnie nagradzany model Vapor.

Black Diamond Capitan: kask do zadań specjalnych
Black Diamond Capitan: kask do zadań specjalnych.

Najnowszy członek rodziny – Capitan

Do szanowanej rodziny kasków Black Diamond dołącza teraz najnowszy, najbardziej innowacyjny model – Capitan. Nawiązanie nazwy do kultowej monumentalnej granitowej formacji El Capitan w Parku Narodowym Yosemite zobowiązuje: kask został zaprojektowany, by radzić sobie z największymi wyzwaniami. Black Diamond Capitan to dopracowany, zaawansowany, komfortowy, nowoczesny kask do zadań specjalnych.

Black Diamond Capitan: kask do zadań specjalnych
Black Diamond Capitan: kask do zadań specjalnych.

Kask posiada dwuczęściową konstrukcję wykonaną z wysoce odpornego tworzywa ABS połączonego z pianką EPP oraz krążkiem z pianki EPS. Spełnia wygórowane standardy UIAA (Międzynarodowej Federacji związków Alpinistycznych) dotyczące ochrony bocznych i tylnej części głowy – posiada dodatkowe pokrycie boków i tyłu głowy, a także jej górnej części. Konstrukcja jest nie tylko wytrzymała i zapewnia najwyższy poziom ochrony, ale również pozwala na doskonałe dopasowanie kasku do głowy. Niskoprofilowy system umieszczenia pokręteł do regulacji oraz wygodne paski do zapięcia pod brodą ułatwiają komfortowe i precyzyjne dopasowanie sprzętu.

Capitan wyposażony jest w otwory wentylacyjne, które zapewniają znakomitą przewiewność nawet w bardzo wysokich temperaturach, przez co zwiększają komfort wspinaczki. Zintegrowane klipsy do mocowania czołówki wraz z elastycznym uchwytem z tyłu umieszczą latarkę na właściwym miejscu i zapobiegną jej przesuwaniu.

Wewnętrzna wyściółka kasku jest mocowana na rzep i może być łatwo zdejmowana, np. do prania. Kask jest dostępny w dwóch rozmiarach: S/M oraz M/L oraz w kilku kolorach: 4 męskich i 2 damskich.

Black Diamond Capitan: kask do zadań specjalnych
Black Diamond Capitan: kask do zadań specjalnych.

Kask Capitan jest również dostępny w zawansowanej wersji MIPS. Technologia MIPS to dodatkowy, maksymalny system ochrony pochłaniający uderzenia. Wkładka MIPS znajduje się między wyściółką a wierzchnią skorupą kasku i naśladuje naturalną ochronę mózgu – jest jak płyn mózgowo-rdzeniowy, dzięki któremu mózg w czaszce może się poruszać i jest chroniony przed wstrząsami. W momencie uderzenia warstwa MIPS przesuwa się razem z głową, niezależnie od kierunku uderzenia, i tłumi tym rotację mózgu, która w wielu przypadkach może być śmiertelnie niebezpieczna.

Dzieciaki też się wspinają: Capitan Kids

Black Diamond nie zapomina o najmłodszych miłośnikach wspinania – firma stworzyła dla nich wersję kasku Kids, która posiada wszystkie funkcje modelu dla dorosłych i również jest dostępna w wersji standardowej oraz z technologią MIPS. Dodatkowo dzieciaki otrzymują w komplecie zestaw naklejek, z których pomocą mogą dowolnie spersonalizować swój kask. Capitan dla dzieci posiada również podwójny certyfikat: wspinaczkowy i na rower.

Black Diamond Capitan: kask do zadań specjalnych
Black Diamond Capitan: kask do zadań specjalnych.

Black Diamond – misja

Firma Black Diamond znana jest ze swojego zaangażowania w nieustanne podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w górach. Jest pionierem we wprowadzaniu na rynek jednych z najbardziej rewolucyjnych i zaawansowanych technicznie sprzętów do górskich aktywności. Co ważne, Black Diamond intensywnie angażuje się w działania chroniące środowisko naturalne, poprzez wdrażanie bardziej zrównoważonych procesów wewnętrznych, zwracając szczególną uwagę na wykorzystywane materiały, certyfikację produktów, sam proces produkcji, jak i transport towarów. Firma aktywnie wspiera lokalne i międzynarodowe organizacje ekologiczne. Black Diamond, firma zatrudniająca pasjonatów, dumnie wspiera nie tylko ponad 300 sportowców outdoorowych, ale także młode talenty na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji na temat sprzętu Black Diamond, odwiedź stronę https://www.blackdiamondequipment.com

Zobacz więcej: Kaski Black Diamond

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówAdèle Milloz 16 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Tragedia w masywie Mont Blanc: zginęła mistrzyni świata w skialpinizmieFrancuskie Ministerstwo Sportu podało w niedzielę informację, że 12 sierpnia, w piątek, w masywie Mont Blanc odnaleziono ciało Adèle Milloz,...
Hilaree Nelson 28 wrzesień 2022
Lilianna Błazenek
Smutne wieści z Nepalu: odnaleziono ciało Hilaree NelsonNiestety sprawdziły się najgorsze obawy dotyczące zaginionej w trakcie zjazdu na nartach z Manaslu Hilaree Nelson. Ciało skialpinistki...
Nowości w mapach Google 30 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Ważne dla turystów nowości w Mapach Google Popularna aplikacja Mapy Google doczekała się właśnie kilku nowości, które z pewnością okażą się przydatne dla turystów i rowerzystów.
Hala Gąsienicowa - wrzesień 2022 19 wrzesień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Aktualne warunki turystyczne w TatrachW Tatrach spadł śnieg, który leży już od wysokości około 1400 m n.p.m. Na szlakach jest bardzo ślisko i mokro. Obecnie panują niekorzystne...
Maratonmtb.pl 2022 Do-met Bukowsko 22 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Do-met Maratonmtb Bukowsko 2022 już w ten weekendW najbliższą niedzielę odbędzie się święto górskiej jazdy na rowerze w gminie Bukowsko. To już czwarta edycja cyklu Maratonmtb.pl 2022 na...
Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach 21 wrzesień 2022
Lilianna Błazenek
Mimo lata w kalendarzu, w Tatrach zagrożenie lawinowe I stopniaW kalendarzu nadal lato, a w Tatrach spadło już tyle śniegu, że Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ogłosiło wczoraj pierwszy stopień...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje