Szymon Makuch
Źródło: Bieg po emocje facebook

Szymon Makuch przerywa swój charytatywny bieg w północnym Pakistanie

Bieg charytatywny KarakoRUN 2022 dobiegł końca. Po pokonaniu znacznej części 1000-kilometrowej trasy w północnym Pakistanie ultramaratończyk Szymon Makuch postanowił przerwać swój biegowy projekt dla Fundacji Herosi.

Jak dowiadujemy się z profilu społecznościowego projektu „Bieg po emocje”, po przebiegnięciu 810 km niezwykle wymagającej trasy wiodącej przez trzy najwyższe łańcuchy górskie na świecie: Hindukusz, Karakorum i Himalaje w północnym Pakistanie, Szymon Makuch zdecydował o wcześniejszym zakończeniu swojego pionierskiego projektu KarakoRUN 2022. Swoje ekstremalne wyzwanie realizował dla Fundacji Herosi, mającej pod opieką młodych pacjentów z chorobami nowotworowymi.

Fundacja Herosi udostępniła w swoich mediach społecznościowych nagranie, w którym Szymon wyjaśnia m.in przyczynę wcześniejszego zakończenia swojego biegu. Okazuje się, że kłopoty zdrowotne (silne zatrucie pokarmowe) były na tyle poważne, że nie pozwoliły mu zrealizować w całości zamierzonego celu.

Niemniej, Szymon jest bardzo zadowolony z tego, czego udało mu się dokonać w Pakistanie. Przez 19 dni pokonał 810 km trasy, w tym przełęcz Shandur (3738 m n.p.m) oraz przełęcz Chacher (4210 m n.p.m) i dotarł do najtrudniejszego i najważniejszego punktu na trasie – przełęczy Babusar (4173 m n.p.m.), gdzie zorganizowano dla niego metę. Do pełnego ukończenia projektu zostało mu zaledwie 190 km.

Szymon podkreśla, że po wszystkim czuje się szczęśliwy i spełniony. „Zrealizowałem swoje szalone marzenie, które pociągnęło za sobą szereg pięknych wydarzeń. Mój bieg to nie gonitwa za rekordami ani kilometrami, ale przede wszystkim pokazanie, że dzięki biegowi można zmieniać świat”.

Bieg Szymona dobiegł końca, ale zbiórka na śródoperacyjny mikroskop dla Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Warszawie, w której leczeni są podopieczni Fundacji Herosi, wciąż trwa. Zachęcamy do wsparcia tej ważnej inicjatywy: https://pomagam.pl/karakorun2022.

Szymonowi gratulujemy znakomitego wyniku biegowego, ale przede wszystkim wielkiego serca. Życzymy oczywiście szybkiego powrotu do zdrowia!

Źródło: Bieg po emocje, Fundacja Herosi

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułów15. Bieg Trzech Kopców 30 wrzesień 2022
Lilianna Błazenek
Górski bieg w dużym mieście: 15. Bieg Trzech Kopców już w niedzielęJuż w najbliższą niedzielę, 2 października, Kraków będzie gościł biegaczy i kibiców na trasie 15. Biegu Trzech Kopców – jubileuszowej...
Zegama Aizkorri 2022 30 maj 2022
Lilianna Błazenek
Rekordowy wyścig Zegama-Aizkorri 202229 maja, po dwóch latach pandemicznej przerwy, w kraju Basków odbył się legendarny maraton górski Zegama-Aizkorri, pierwszy bieg w cyklu Golden...
Biegi Górskie 6 lipiec 2022
Lilianna Błazenek
Biegowa sobota w Beskidzie Wyspowym z Polar Sport AdventuresCzy prawdziwy biegacz może wyobrazić sobie coś lepszego niż dzień spędzony w biegu, w małej grupie, pod okiem doświadczonego trenera, a do...
Polar Sport Run 2022 1 czerwiec 2022
Lilianna Błazenek
Ruszyły zapisy na Polar Sport Run Memoriał im. Wojtka Kozuba 2022Od dzisiaj na stronie organizatora można zapisać się na zawody Polar Sport Run Memoriał im. Wojtka Kozuba, które w tym roku odbędą się 24...
Łemkowyna Ultra Trail 2022 21 październik 2022
Lilianna Błazenek
Jesienna 9. Łemkowyna Ultra Trail już w ten weekendJedne z najpopularniejszych i najbardziej wymagających zawodów biegowych ultra w Polsce – Łemkowyna Ultra Trail – odbędą się już w...
XRUN Biała Dama oraz finał XRUN 2022 18 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Bieg górski XRUN Biała Dama oraz finał XRUN 2022XRUN to cykl biegów górskich rozgrywanych w Małopolsce. Puchar XRUN składa się z rywalizacji w formule CLASSIC oraz MINI. Aby być...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje