The North Face Nowa kolekcja
Super Bieg Puchar Sudetów 2022
Źródło: Super Bieg Puchar Sudetów 2022

Przed nami finał Pucharu Sudetów - VI Interferie Run

Czas na finał kolejnego sezonu cyklu „Puchar Sudetów Super Bieg”. Miejscem fetowania finiszu i sukcesów w klasyfikacji generalnej cyklu będzie Szklarska Poręba, gdzie odbędzie się Interferie Run. Ważnym ogniwem tegorocznego zakończenia sezonu będzie oczywiście Świeradów-Zdrój i bieg na długim dystansie, który odbędzie się na trasie ze Świeradowa-Zdroju do Szklarskiej Poręby.

Interferie Run to niezwykle ciekawe trasy biegowe wytyczone w Karkonoszach i Górach Izerskich, z mnóstwem podbiegów, malowniczymi krajobrazami oraz czystą naturą. Nie braknie tutaj nieskazitelnego, bodźcowego klimatu, angażujących podbiegów i przepięknych lasów, które tak bardzo odróżniają bieg Interferie Run od miejskich biegów ulicznych.

W 2022 roku biegacze pobiegną fenomenalną trasą półmaratonu Interferie Run na 21 km, który połączy dwa hotele sieci Interferie w Świeradowie-Zdroju i Szklarskiej Porębie. Odmiennie do poprzednich edycji, start biegu zlokalizowany będzie pod Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit, a meta pod Interferie Sport Hotel Bornit. Oznacza to, że organizatorzy zagwarantują biegaczom odwrócenie trasy, co sprawi, że bieg Interferie Run zyska całkiem nowy wymiar.

Interferie Run to także bieg na 10 kilometrów, który wystartuje spod Interferie Sport Hotel Bornit, czyli przeciwnym kierunku niż tegoroczny półmaraton. Nie zabraknie ponadto specjalnej klasyfikacji, którą są Mistrzostwa Polski Górników i Hutników KGHM.

Ważna informacja — zgłoszenia do cyklu Puchar Sudetów dokonuje się tylko raz i startuje się z numerami startowymi otrzymanymi na poprzednich edycjach. Osoby już zgłoszone i zarejestrowane dokonują tylko opłaty, zabierają ze sobą numery i stawiają się na starcie, a do odbioru pozostaje tylko pakiet.
Startujący pierwszy raz rejestrują się, opłacają udział w zawodach i zgłaszają się do biura zawodów po numery i pakiety startowe.

Informacje organizacyjne:

  • Zapisy i rejestracja zawodników: https://online.datasport.pl/zapisy/sb2022/index.php
  • Biuro w hotelu „Bornit” będzie czynne już w piątek w godz. 17:00 – 19:00. W dniu biegu biuro będzie czynne od godz. 8:00.
  • Warto pamiętać o skorzystaniu z depozytu!
  • Start półmaratonu odbędzie się o godz. 11:00 pod „Malachitem” w Świeradowie – Zdroju. Autobusy na start półmaratonu odjeżdżają spod „Bornitu” o godz. 10:00 i 10:20!
  • Start „dychy” o godz. 11:00 pod „Bornitem” w Szklarskiej Porębie.
  • Meta obu biegów – Sport Hotel „Bornit” Szklarska Poręba.
  • Na mecie na biegaczy będą czekać medale i ciepły posiłek.
  • Dekoracje biegów Interferie Run odbędą się o 14:00.
  • Dekoracje klasyfikacji generalnej ruszają ok. godz. 15:00.

Źródło: Super Bieg Puchar Sudetów 2022

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówRoman Ficek na Głównym Szlaku Beskidzkim 25 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Roman Ficek w rekordowym czasie pokonał Główny Szlak BeskidzkiUltramaratończyk z małopolskiej Skawicy, pokonał ponad 500-kilometrową trasę w 93 godziny i 44 minuty. To nowy rekord tej trasy w formule „ze...
18 wrzesień 2023
Martyna Hetmańczyk
A może wybiegać w Dynafiicie? Teraz jest okazjaSklepy kuszą okazjami, pogoda zachęca do biegowych zabaw. Jeśli jesteście na kupnie nowych biegowych butów w góry, rozważcie propozycje...
Zwycięzcy Tatra Fest Biegu – Mistrzostw Polski Skyrunning Ultra 2022 22 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Natalia Tomasiak i Roman Ficek zwycięzcami Tatra Fest Bieg 2022Natalia Tomasiak i Roman Ficek, zwycięzca poprzedniej edycji zawodów, wygrali w sobotę piątą odsłonę Tatra Fest Biegu – Mistrzostw Polski...
23 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
HOKA Speedgoat 5. Legenda w nowej odsłoniePodobno ludzie dzielą się na tych, którzy biegają w HOKAch i tych, którzy jeszcze tego nie próbowali… Ale jak już spróbują, to już w nich...
Tatra Fest Bieg/fot. Jacek Deneka 18 maj 2023
Redakcja OutdooroweABC
Trwają zapisy na festiwal biegowy TATRA FESTTegoroczny weekend z bieganiem po Tatrach zapowiada się tak: unikatowe trasy z pięknymi widokami, trzy dystanse do wyboru: 10 km, 24 km i 65 km,...
Polar Sport Run 2022 1 czerwiec 2022
Lilianna Błazenek
Ruszyły zapisy na Polar Sport Run Memoriał im. Wojtka Kozuba 2022Od dzisiaj na stronie organizatora można zapisać się na zawody Polar Sport Run Memoriał im. Wojtka Kozuba, które w tym roku odbędą się 24...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje