Pure Powder Tour 2022
Źródło: Pure.powder / facebook

Startuje Pure Powder Tour 2022!

Już 14 października w Krakowie rusza VIII edycja cyklu Pure Powder Tour – festiwali dedykowanych entuzjastom jazdy na nartach i snowboardzie poza trasą.

Na widzów czeka szeroki i zróżnicowany program filmowy, wystawy sprzętu freeride'owego. Mocnym punktem będą także spotkania — min. Andrzej Bargiel opowie o swojej najnowszej wyprawie na Mount Everest.

Po pandemicznej przerwie w roku 2020 oraz pojedynczym przystanku w Krakowie w roku 2021, Pure Powder Tour powraca z pełnym cyklem 4 wydarzeń! Planowane są 4 przystanki:

  • 14.10 - Kraków, kino Kijów
  • 15.10 - Katowice, kino Kosmos
  • 27.10 - Wrocław, kino Nowe Horyzonty
  • 28.10 - Warszawa, kino Luna

Program tegorocznego festiwalu obfituje w ciekawe produkcje. Na tegorocznej edycji Pure Powder Tour swoją obecność mocno zaznaczy Skandynawia. Razem z Nikolaiem Schirmerem, Jacobem Westerem i Sofią Sjoberg odwiedzimy daleką północ Norwegii oraz Svalbard na Spitsbergenie.

Nie zabraknie także klasycznych superprodukcji zza oceanu — na wielkim ekranie zobaczymy najnowsze film wytwórni Teton Gravity Research („Magic Hour”).

Podczas przystanku w Krakowie spotkamy się także z Andrzejem Bargielem, który przedstawi nam gorącą relację ze swojej najnowszej wyprawy, której celem był zjazd z Mount Everestu.

Stałym elementem festiwali są także wystawy sprzętowe. Wystawcy i partnerzy Pure Powder Tour zaprezentują najnowszy sprzęt freeride'owy i skiturowy, odzież techniczną, akcesoria. Nie zabraknie też organizatorów ciekawych i egzotycznych wyjazdów narciarskich i snowboardowych — jeżeli robicie już plany na zimę, to koniecznie powinniście przybyć na Pure Powder Tour!

Na wszystkich przystankach spotkacie również przedstawicieli Polar Sport Adventures! Co będzie czekać na Was na naszych stoiskach? Planujemy sporo atrakcji; zapraszamy na wspólne pogaduchy o nadchodzącym sezonie, będziecie mogli przyjrzeć się naszej ofercie kursów i szkoleń, a także wyjazdów zagranicznych (w tym Freeride w Japonii!!!) i dopytać o wszelkie szczegóły. Będziemy także promować kursy lawinowe, bo jest to temat obowiązkowy dla skiturowców, freetourowców, freeriderów, czy wszelkich innych fanów dużej ilości białego.

Będzie można również obejrzeć z bliska i przetestować na własnych plecach plecak lawinowy, sprawdzić najnowsze modele detektorów i zestawów lawinowych, a także zapoznać się z naszym przyjacielem w kimono. Będzie japoński poczęstunek niespodzianka, będą także nagrody i to niemałe!!!

Podczas krakowskiej edycji Festiwali odbędzie się rozwiązanie konkursu video ogłoszonego na profilu FB Pure.powder, ale w pozostałych lokalizacjach też nudy nie będzie! Na stoisku Polar Sport Adventures w Katowicach, Wrocławiu i Warszawie będzie można wygrać specjalistyczny plecak Dynafit Expedition 30L!

Polar Sport Adventures to szkoła górska z prawdziwego zdarzenia. Prowadzimy kursy lawinowe, zimowej turystyki wysokogórskiej, szkolenia i obozy skiturowe. Działamy w Tatrach, Beskidach, Bieszczadach, na Słowacji i dalekiej Norwegii.

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówZima w Bieszczadach 24 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Czy w Cisnej powstanie wyciąg narciarski?Pomysł budowy wyciągu narciarskiego powstał jeszcze w latach 90. W masywie Jasła panują bardzo dobre warunki śniegowe i terenowe. Pomysł...
Akcja Czyste Tatry 2022 14 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Akcja Czyste Tatry zainauguruje wakacje w ZakopanemStowarzyszenie Czysta Polska rusza z kolejną edycją akcji edukacyjno-ekologicznej Czyste Tatry, która organizowana jest w Zakopanem i Tatrach od...
11. edycja festiwalu „Inspirowane górami…” im. Ewy i Macieja Berbeków 6 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
11. edycja festiwalu „Inspirowane górami…” im. Ewy i Macieja BerbekówMiasto Zakopane zaprasza na kolejną edycję tego wydarzenia, które odbędzie się w dniach od 20 do 23 października 2022. Tegoroczna edycja...
Ćwiczenia straży pożarnej w Tatrach Słowackich 10 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Dwie tatrzańskie doliny zamknięte dla turystów w środę!Tatranský národný park informuje osoby wybierające się do Tatrzańskiego Parku Narodowego na Słowacji, że w środę 12 października 2022 r....
Kolej linowa na Kasprowy Wierch 30 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Ruszyła kolej linowa na Kasprowy WierchW dniach 9 – 24 maja kolejka na Kasprowy Wierch była nieczynna ze względu na realizowany przegląd techniczny urządzeń. Zakończono prace i...
HZS w trakcie akcji w Tatrach Zachodnich 2 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
W słowackich Tatrach Zachodnich odnaleziono zwłoki 58-letniego PolakaRatownicy Horskiej Zachrannej Sluzby poinformowali o odnalezieniu zwłok polskiego turysty, który zaginął w Tatrach Zachodnich i był poszukiwany...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje