The North Face Nowa kolekcja
Pure Powder Tour 2022
Źródło: Pure.powder / facebook

Startuje Pure Powder Tour 2022!

Już 14 października w Krakowie rusza VIII edycja cyklu Pure Powder Tour – festiwali dedykowanych entuzjastom jazdy na nartach i snowboardzie poza trasą.

Na widzów czeka szeroki i zróżnicowany program filmowy, wystawy sprzętu freeride'owego. Mocnym punktem będą także spotkania — min. Andrzej Bargiel opowie o swojej najnowszej wyprawie na Mount Everest.

Po pandemicznej przerwie w roku 2020 oraz pojedynczym przystanku w Krakowie w roku 2021, Pure Powder Tour powraca z pełnym cyklem 4 wydarzeń! Planowane są 4 przystanki:

  • 14.10 - Kraków, kino Kijów
  • 15.10 - Katowice, kino Kosmos
  • 27.10 - Wrocław, kino Nowe Horyzonty
  • 28.10 - Warszawa, kino Luna

Program tegorocznego festiwalu obfituje w ciekawe produkcje. Na tegorocznej edycji Pure Powder Tour swoją obecność mocno zaznaczy Skandynawia. Razem z Nikolaiem Schirmerem, Jacobem Westerem i Sofią Sjoberg odwiedzimy daleką północ Norwegii oraz Svalbard na Spitsbergenie.

Nie zabraknie także klasycznych superprodukcji zza oceanu — na wielkim ekranie zobaczymy najnowsze film wytwórni Teton Gravity Research („Magic Hour”).

Podczas przystanku w Krakowie spotkamy się także z Andrzejem Bargielem, który przedstawi nam gorącą relację ze swojej najnowszej wyprawy, której celem był zjazd z Mount Everestu.

Stałym elementem festiwali są także wystawy sprzętowe. Wystawcy i partnerzy Pure Powder Tour zaprezentują najnowszy sprzęt freeride'owy i skiturowy, odzież techniczną, akcesoria. Nie zabraknie też organizatorów ciekawych i egzotycznych wyjazdów narciarskich i snowboardowych — jeżeli robicie już plany na zimę, to koniecznie powinniście przybyć na Pure Powder Tour!

Na wszystkich przystankach spotkacie również przedstawicieli Polar Sport Adventures! Co będzie czekać na Was na naszych stoiskach? Planujemy sporo atrakcji; zapraszamy na wspólne pogaduchy o nadchodzącym sezonie, będziecie mogli przyjrzeć się naszej ofercie kursów i szkoleń, a także wyjazdów zagranicznych (w tym Freeride w Japonii!!!) i dopytać o wszelkie szczegóły. Będziemy także promować kursy lawinowe, bo jest to temat obowiązkowy dla skiturowców, freetourowców, freeriderów, czy wszelkich innych fanów dużej ilości białego.

Będzie można również obejrzeć z bliska i przetestować na własnych plecach plecak lawinowy, sprawdzić najnowsze modele detektorów i zestawów lawinowych, a także zapoznać się z naszym przyjacielem w kimono. Będzie japoński poczęstunek niespodzianka, będą także nagrody i to niemałe!!!

Podczas krakowskiej edycji Festiwali odbędzie się rozwiązanie konkursu video ogłoszonego na profilu FB Pure.powder, ale w pozostałych lokalizacjach też nudy nie będzie! Na stoisku Polar Sport Adventures w Katowicach, Wrocławiu i Warszawie będzie można wygrać specjalistyczny plecak Dynafit Expedition 30L!

Polar Sport Adventures to szkoła górska z prawdziwego zdarzenia. Prowadzimy kursy lawinowe, zimowej turystyki wysokogórskiej, szkolenia i obozy skiturowe. Działamy w Tatrach, Beskidach, Bieszczadach, na Słowacji i dalekiej Norwegii.

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówZe względu na rosnący ruch turystyczny Bieszczady zostaną połączone z szlakiem rowerowym Green Velo 18 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Bieszczady zostaną połączone ze wschodnim szlakiem rowerowym Green VeloMamy dobrą wiadomość dla miłośników podróży rowerowych w Bieszczadach.  Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie przygotowuje projekt...
Akcja GOPR na Ścieżce Pienińskiej 12 wrzesień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Reanimacja turystki na szlaku w PieninachW sobotę po godz. 19 do ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR dotarło zgłoszenie o osobie nieprzytomnej, znajdującej się na Ścieżce...
Piotr Krzyżowski podczas poprzedniej wyprawy w Karakorum 31 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Ratownicy GOPR na Broad Peak oraz K2Na profilu społecznościowym Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pojawiły się dobre wieści z Karakorum.
Tatry - widok na Rysy 6 wrzesień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Planowane zamknięcie szlaku na RysyUWAGA! Tatrzański Park Narodowy podał komunikat o zamknięcie szlaku na Rysy w Tatrach w związku z operacją wymiany łańcuchów asekuracyjnych.
Wyprawa na Huascaran 19 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Wyprawa ekipy Andrzeja Myrty na Huascarán przerwana przez wypadekAndrzej Myrta, radomski podróżnik i alpinista wraz z ekipą wyruszyli 1 czerwca z Berlina do Limy, aby zdobyć Huascarán w Andach Peruwiańskich.
Akcja TOPR - śmiertelny wypadek na Orlej Perci 14 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Śmiertelny wypadek na Orlej PerciPo godzinie 12 ratownicy TOPR otrzymali zgłoszenie od trójki turystów o upadku jednego z nich z Pościeli Jasińskiego do Doliny Pańszczycy.

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje