The North Face Nowa kolekcja
Bieszczadzka wiosna
Źródło: Pixabay.com

Dobre warunki turystyczne, cisza i spokój w Bieszczadach

W Bieszczadzkim Parku Narodowym czynne są wszystkie szlaki z wyjątkiem tego prowadzącego bezpośrednio na szczyt Połoniny Wetlińskiej – cały czas trwają prace wykończeniowe schroniska Chatka Puchatka.

Warunki turystyczne są bardzo dobre. Pogoda dopisuje, widoczność jest bardzo dobra, jest ciepło i słonecznie, szlaki są suche. W sobotę w Bieszczadach mogą pojawić się opady i gwałtowne burze. Zgodnie z prognozami, w niedzielę ma być już słonecznie.

Pomimo tych świetnych warunków turystycznych, na szlakach nie ma tłumów. Spotkamy znacznie mniej turystów niż w latach ubiegłych przed początkiem wakacji. Warto skorzystać z tej możliwości i spokojnie przemierzać bieszczadzkie szlaki.

Ratownicy GOPR apelują, aby wyruszając w góry pamiętać o zabraniu ze sobą ubrania przeciwdeszczowego, napojów, wysokoenergetycznych przekąsek oraz mapy i telefonu z naładowaną baterią. W telefonie należy zainstalować aplikację „Ratunek”, która w razie wypadku wskaże ratownikom naszą lokalizację, ułatwi to prowadzenia akcji ratunkowej.

Pamiętajmy, aby przed wyruszeniem na szlak dokładnie zaplanować trasę i wybrać taką dostosowaną do naszej aktualnej kondycji. I koniecznie poinformować inną osobę o celu naszej wędrówki.

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówAkcja ratunkowa TOPR pod Rysami 2 styczeń 2023
Lilianna Błazenek
Tragiczne wieści z Tatr: 21-latka zginęła spadając 1000 metrów z RysówKoniec roku w Tatrach niestety okazał się tragiczny. W piątek 30 grudnia 21-letnia turystka poślizgnęła się przy schodzeniu z Rysów i spadła...
Tatry Wysokie 8 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Śmierć polskiego turysty w Tatrach SłowackichDwoje polskich turystów schodziło bez zabezpieczenia linami eksponowanym terenem w rejonie Ponad Ogród Turni w Tatrach Wysokich. 46-latek w pewnym...
Tatry w śniegu 31 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Polki na zamkniętym szlaku w Tatrach Wysokich, interweniowali ratownicy HZSDwie polskie turystyki wyruszyły zamkniętym szlakiem na Czerwoną Ławkę w słowackich Tatrach Wysokich, który jest nieczynny aż do połowy...
Letnia panorama Tatr 20 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
W sobotę w Tatrach mogą pojawić się gwałtowne burzeTatrzański Park Narodowy wydał nowy komunikat turystyczny, w którym ostrzega przed możliwymi burzami i silnym wiatrem dzisiaj w godzinach...
Babia Góra 20 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Babiogórski Park Narodowy otwiera Akademicką Perć po zimieW najbliższą sobotę (21 maja) zostanie otwarty dla ruchu turystycznego żółty szlak Akademicka Perć, prowadzący od Górnego Płaju na szczyt...
Nocna akcja HZS w Tatrach Bielskich 23 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Poszukiwania zaginionego polskiego turysty w Tatrach SłowackichW Tatrach Bielskich trwają poszukiwania zaginionego Polaka, który zaginął w sobotę.

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje