The North Face Nowa kolekcja
Największa na świecie komercyjna ściana wspinaczkowa powstaje w Szczecinie
Źródło: Zrzutka.pl

W Szczecinie powstaje największa na świecie komercyjna ściana wspinaczkowa

Ściana wspinaczkowa Dream Tower powstaje na kominie liczącym 252 m, który znajduje się w Szczecinie na terenie dawnej fabryki Wiskord.

Komin ma ciekawą historię — to pozostałość po dawnej fabryce, w której produkowano włókna służące do wytwarzania sztucznego jedwabiu, a potem kasety magnetofonowe. Aktualnie na tym kominie odbywają się najwyższe skoki na świecie Dream Jump.

Na Dream Tower działają już cztery drogi dwuwyciągowe po 40 m. W tym roku powstanie 40 nowych dróg wspinaczkowych o różnych stopniach trudności, na których będą mogli wspinać się zarówno wspinacze zaawansowani, jak i osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem. Drogi będą miały średnio 40 metrów. Największą atrakcją będą drogi wielowyciągowe 250-metrowe na około 12 wyciągów. Tak długich i atrakcyjnych tras na sztucznej ścianie nie ma nigdzie na świecie.

Wejście na szczyt ma polegać na tzw. wspinaniu wielowyciągowym, czyli wejściu dwóch osób, które nawzajem się asekurują, zdobywając tym samym wysokość.

Kolejną zaletą ściany wspinaczkowej będą widoki — teren otoczony jest strefą NATURA 2000 z pięknymi łąkami i kanałami wodnymi. Wspinacze będą mogli doświadczyć przygody wspinania się z widokami na naturalne tereny otaczające Dream Tower.

Wokół ścianki powstanie infrastruktura, pozwalająca na nocleg (np. w namiocie), aby można było przyjechać tam na cały weekend.

Realizacja ściany wspinaczkowej to duże i kosztowne przedsięwzięcie — zaznacza Mateusz Staworowski, pomysłodawca tego projektu. Koszt budowy ścianki to 75 tysięcy złotych, można ją wesprzeć na portalu zrzutka.pl.

Ścianka wspinaczkowa ma zostać oddana do użytku w kwietniu przyszłego roku.

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówKristin Harila i Adriana Brownlee w Nepalu 5 grudzień 2022
Lilianna Błazenek
Kristin Harila i Adriana Brownlee wracają na Czo OjuPo tygodniach plotek i niejednoznacznych postów w mediach społecznościowych, tajemnica została ujawniona: Kristin Harila, Adriana Brownlee i...
Stacja meteorologiczna w górach 19 maj 2022
Lilianna Błazenek
Mt Everest: National Geographic instaluje najwyżej położoną stację meteoW zeszłym tygodniu ekipa naukowców z National Geographic Society z powodzeniem zainstalowała stację pogodową na wysokości 8830 m na Mount...
Nirmal Purja na Mount Everest 24 maj 2022
Lilianna Błazenek
Nirmal Purja bije kolejne rekordy w Himalajach!Nirmal Purja, nepalski wspinacz i himalaista, nie przestaje zaskakiwać i łamie kolejne bariery w Himalajach.
Himalaje Garhwalu 14 październik 2022
Lilianna Błazenek
Część wyprawy w Himalaje Garhwalu przerywa działalność górskąJedna z dwóch grup biorących udział w wyprawie w Himalaje Garhwalu w Indiach organizowanej przez Polski Himalaizm Sportowy zakończyła właśnie...
Mistrzostwa Europy 2022 w Monachium wspinaczka sportowa 12 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Mistrzostwa Europy 2022 w Monachium: będzie medal we wspinaczce?Wczoraj, 11 sierpnia, rozpoczęły się w Monachium multidyscyplinarne Mistrzostwa Europy, które potrwają do 21 sierpnia. Będziemy kibicować...
Gerlach 8 czerwiec 2022
Lilianna Błazenek
A może tym razem Gerlach z legendą polskiego himalaizmu?Polar Sport Adventures przygotował nie lada gratkę dla miłośników wspinania – wyprawy na Gerlach pod czujnym okiem Ryszarda Gajewskiego,...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje