Tarty zimą
Źródło: pixabay.com

Sezon zimowy czas start – nowe górskie szkolenia

Lato już powiedziało swoje ostatnie słowo, a w Tatrach, mimo jeszcze wczesnej jesiennej pory, na dobre rozgościła się zima. Czas porządnie się do niej przygotować, by nasze zimowe górskie przygody stały się bezpieczniejsze, bardziej świadome i jeszcze bardziej ekscytujące.

Szkoła górska Polar Sport Adventures wychodzi naprzeciw wszystkim, którzy pragną zdobyć lub odświeżyć swoją wiedzę i umiejętności związane z różnymi zimowymi aktywnościami w górach. Na nadchodzący sezon przygotowała bogatą ofertę profesjonalnych szkoleń lawinowych, skiturowych oraz z zakresu turystyki górskiej, zarówno dla tych początkujących, jak i bardziej doświadczonych miłośników gór w zimowej odsłonie.

O jakość szkoleń z pewnością nie trzeba się martwić: odpowiada za nie najlepszy z najlepszych – Tomek Nodzyński, jeden z najwybitniejszych w Polsce specjalistów od śniegu i lawin, szef szkolenia w szkole górskiej Polar Sport Adventures. Tomek to przewodnik tatrzański najwyższej I klasy, ratownik TOPR, autor przewodników po Tatrach i pracownik IMiGW. W Morskim Oku, gdzie odbywają się szkolenia lawinowe i z turystyki tatrzańskiej, szkoli od prawie 15 lat i tak też będzie w tym sezonie. Tomkowi towarzyszy ekspert od ekstremalnej przygody, długich skiturowych wycieczek na najwyższym poziomie i bezpieczeństwa – Jędrek Marasek. Jędrek to zawodowy ratownik, szef szkolenia TOPR, przewodnik tatrzański I klasy, instruktor narciarstwa wysokogórskiego PZA, instruktor wykładowca SITN PZN, a także instruktor kanioningu.

Szkołę górską Polar Sport Adventures tworzy grupa górskich pasjonatów, ratowników, przewodników i instruktorów. W zespole jest jedna mistrzyni i jedna wicemistrzyni świata w skialpinizmie, dwóch przewodników tatrzańskich I klasy, trzech II i 8 przewodników III klasy oraz dwóch przewodników beskidzkich, dwóch instruktorów TOPR, 5 ratowników TOPR i 5 ratowników GOPR, dwóch ratowników medycznych, dwóch instruktorów narciarstwa wysokogórskiego PZA i pięciu instruktorów narciarstwa PZN. Uczycie się od najlepszych!

Szkolenia lawinowe prowadzi w rejonie Morskiego Oka Tomek Nodzyński i jego ekipa. Szkolenie podstawowe dedykowane jest dla wszystkich tych, którzy chcą zdobyć podstawową wiedzę o lawinach i zagrożeniu lawinowym w górach. Podczas zajęć omawiane są problemy oceny sytuacji śniegowo-lawinowej na podstawie prognoz, komunikatów, ostrzeżeń oraz podawane podstawowe informacje na temat przemian i zachowania pokrywy śnieżnej. Na kursie będzie można się nauczyć również podstawowych reguł zachowania w sytuacji zejścia lawiny oraz metod szybkiej i sprawnej pomocy osobom zasypanym.

Po ukończeniu szkolenia podstawowego chętni mogą nadal pogłębiać swoją wiedzę na temat lawin na kursie dla zaawansowanych. Szkolenie lawinowe zaawansowane to idealna powtórka, przypomnienie i sprawdzenie wiedzy przekazywanej na kursach I stopnia, ale również rozszerzenie umiejętności – zarówno w zakresie szukania i ratowania zasypanych, jak i praktycznej oceny sytuacji lawinowej w terenie i związanego z tym wyboru optymalnej trasy wędrówki w obszarach zagrożonych lawinami.

Dla skiturowców, zarówno tych początkujących, jak i zaawansowanych, Polar Sport Adventures przygotował nie tylko szkolenia, ale także wypady na prawdziwe tatrzańskie wyrypy. Jeśli jeździsz już na nartach po przygotowanych stokach, ale chcesz odkryć coś nowego, szkoła górska Polar Sport adventures to dobry adres. Skitury to powrót do korzeni narciarstwa i bliskie obcowanie z górską przyrodą, znakomita alternatywa dla klasycznego szusowania po stoku. W trakcie jednodniowego szkolenia podstawowego licencjonowani przewodnicy tatrzańscy pokażą, jak bezpiecznie poruszać się na skiturach w pięknej scenerii Tatr.

Dla tych, którzy zaliczyli już łatwiejsze trasy skiturowe i chcą wskoczyć na kolejny poziom, Polar Sport Adventures ma propozycje zaawansowanych wycieczek skiturowych. Oczywiście to wszystko pod opieką licencjonowanych przewodników tatrzańskich!

Miłośnicy górskich wędrówek również znajdą coś dla siebie w zimowej ofercie Polar Sport Adventures. Kurs zimowej turystyki tatrzańskiej przeznaczony jest dla osób mających letnie doświadczenie w tatrzańskich wędrówkach oraz pragnących świadomie i bezpiecznie poruszać się w warunkach zimowych. Podczas kursu będzie można się nauczyć poprawnych i bezpiecznych reguł używania sprzętu zimowego (raki, czekan) oraz poznać podstawy problematyki związanej z zagrożeniem lawinowym i podstawy asekuracji w warunkach zimowych.

Ci, dla których szkolenie podstawowe to za mało, będą mogli kontynuować zdobywanie wiedzy na kursie dla zaawansowanych. Kurs pomoże im pogłębić i usystematyzować wiedzę oraz da możliwość poćwiczenia w terenie pod okiem prawdziwych fachowców. Jest polecany szczególnie dla osób posiadających doświadczenie w asekuracji linowej.

Jeśli zainteresowała Was oferta zimowa Polar Sport Adventures i chcecie poznać szczegóły szkoleń, zapraszamy do odwiedzenia strony: Polar Sport Adventures

Źródło: Polar Sport Adventures

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówSkituring 24 listopad 2022
Lilianna Błazenek
Skitury na Słowacji – to warto wiedzieć!Zima zawitała na dobre w nasze góry, a sezon narciarski tuż tuż. Nasze rodzime górskie tereny oferują co prawda całkiem niezłe warunki do...
Justyna Żyszkowska 22 kwiecień 2022
Justyna Żyszkowska
Adrenalina bez skipasaSki-toury, ski-alpinizm, foczenie, narciarstwo wysokogórskie… Dla wielu to wciąż terminy mocno tajemnicze. Innym już dawno deska czy...
Skitury dla początkujacych 17 listopad 2022
Marcin Kijowski
Na foki, czyli jak? Poradnik dla początkującychKolejki do kolejki, hałas, czasem nieciekawy zapach spalonego grilla, tłok przy kasach biletowych i w wypożyczalni nart. W zimie w popularnych...
Skitury. Kompletny narciarski podręcznik 27 październik 2022
Lilianna Błazenek
Książkowa nowość przed sezonem: „Skitury. Kompletny narciarski podręcznik”Nakładem wydawnictwa Dragon ukazał się właśnie pierwszy w Polsce kompleksowy poradnik skiturowy autorstwa naszej czołowej skialpinistki Anny...
Raki Petzl Irvis Hybrid 29 sierpień 2022
Jan Korlatowicz
Raki na sznurku. Petzl Irvis HybridDo raków Petzl Irvis Hybrid podchodziłem trochę jak… do jeża. „Takie małe, lekkie, sznurkiem wiązane…?” Szczęka mi opadła już po...
29 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
To będzie koniec narciarstwa w PolsceGdy wartość globalnego ocieplenia sięgnie dwóch stopni Celsjusza, w połowie kurortów narciarskich w Europie nie będzie śniegu - uważają...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje